Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akusztikus gitárról szeretnék...

Regisztrálok kérdése:

Akusztikus gitárról szeretnék áttérni elektromos gitárra, de nem igazán látom át a kellékek működését. Kaphatok segítséget?

Figyelt kérdés

Mire való az amp, illetve itthoni zenéléshez feltétlenül szükséges erősítő?


Arra gondolok, hogy ha fellépünk valahol, akkor miért van szükség erősítőre, és miért nem ajánlott simán hangfalra kötni a gitárt?

Ha nekem itthon van egy hangkártyám, akkor ki tudom használni a gitárt teljesen erősítő, illetve amp nélkül is, ha fejhallgatót teszek fel, nem?


A válaszokat előre is köszönöm.


2016. nov. 21. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Erősítő azért kell, mert a gitár eletkronikája önmagában nem produkál értelmezhető és erős hangot, meg a hangszer karaktere sem kel életre úgy, ahogy egy gitárcuccal. Kell az elő- és a végfok, ami után a hangszóró csak a végső eleme a láncnak. Otthonra én a következő lehetőségeket látom:


1. Mínusz egyedik megoldás, hogy jackdugó átalakítóval egy hifi lejátszóra kötöd a gitárt. Megszólalni megszólal, de közel sem viszi át a húrok teljes hangtartományát, és a hifi hangfalak membránja csúnya hangerőugrásokat kap > hamar tönkremegy a cucc.

2. Kis gyakorlóerősítő, lehetőleg fejhallgató-kimenettel a csendes gyakorláshoz.

3. Hangkártya. A számítógép alaplapi kártyája megint csak kevés. Egyrészt nem erősíti fel eléggé a gitár jelét, másrészt pl. felvételnél egy zeneszerkesztő program nagyon sok memóriát és processzorteljesítményt foglal le, amitől belassul, késik a hang a gépeden. Nézz körül és vegyél egy külső USB interface-t, ezek gyakorlatilag ideális kapcsot képeznek a hangszer és a gép között. Van saját procijuk, szinte mindegyikkel adnak egy alapszintű zeneszerkesztő programot is, szerintem gyakorolgatásra, ötletek rögzítésére ez a legjobb megoldás.

2016. nov. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tehát itthoni használatnál, ha úgyis fejhallgatóval használnám a gitárt a hangerő miatt, nincsen különbség, hogy erősítőn keresztül viszem a jelet, vagy egy hangkártyán? (focusrite 2i2-m van.)


Köszönöm szépen a segítséget.

2016. nov. 23. 14:35
 3/3 anonim ***** válasza:
A Focusrite-ot nem ismerem, de lehet külön is erősítő plug-ineket (vst fájlok) letölteni, aztán már csak a türelmeden múlik, milyen hangzást keversz ki magadnak. Én hallottam olyat, hogy annak idején Gary Moore egy idő után már laptoppal koncertezett valódi gitárcucc helyett... hát nem tudom, mennyi igaz belőle, de nagyon valósághű hangzást lehet szoftveresen is kreálni:)
2016. nov. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!