Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Véleményed szerint miben...

Véleményed szerint miben változott a zeneipar a múlthoz képest?

Figyelt kérdés
Vegyük példának akár a 80-as éveket, akár a klasszikus zenei stílust, a zene sokat változott. Az ízlések, az, amit a szánkba adnak, új stílusok, zenei irányzatok jöttek létre. Mit gondolsz erről? Jobb lett tőle a világ, vagy inkább egy meredek lejtőn halad lefelé a zene? Bejönnek az új stílusirányzatok, vagy inkább maradsz a megszokottnál? Szívesen olvasnék véleményeket, írjatok!

2016. nov. 26. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyiból biztosan rosszabb lett, hogy már nem kell sem tanulni a zenét, hangszeren, sem énekelni nem kell tudni.

A mai világban elég, ha megtanulod az egyik zeneszerkesztő programot használni (FL Studio például), és kész. Ha énekelni akarsz, akkor pedig segít az autotune... :)

Magyarul nem kell már hozzá tehetség, csak kreativitás...

Régen pedig kellett tudni legalább egy hangszeren tudni játszani, és énekelni valamilyen minimális szinten (80-as 90-es évek). Az egész lejtmenetet én a 2000-es évektől látom, amikor nagy sláger volt ez Eiffel 65 - Blue száma. Onnan mindenki rájött, hogy nem kell tehetség a zenéhez, megoldja helyetted a számítógép.

Igaz, és jogos, hogy ma is vannak, akik tudnak zenélni és énekelni, de elnyomja őket a mainstream vonal.

2016. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az előzővel nem tudok teljesen egyetérteni. Az általa említett csapat használt zongorát, és a kreativitás is egyfajta tehetség. Viszont a nagyra tartott szarjankókban (justin bieber és társai) az sincs meg, ők csak az idétlenségükből élnek.
2016. nov. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Azért amikor azt mondtam, hogy vannak akik ma is tudnak alkotni hangszeren, akkor például pont Bieberre gondoltam. Nem szeretem a zenéit, viszont elismerem, hogy a korunk Elvis Presley-je.

Amihez nevét adja az sláger lesz, felkapott, felhype-olt sztár, rengeteg hangszeren tud játszani, és énekelni is tud. Csak egy beképzelt majom...

2016. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!