Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kezdhetnék el gitározni...

Hogyan kezdhetnék el gitározni tanulni 15 évesen 0 szolfézstudással?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, feladok egy hirdetést a városban, hátha valaki vállal magántanulókat, és akkor a gitározást+alap szolfézs dolgokat is megtanítaná. Mert hát a zeneiskolában mégiscsak hülyén nézne ki, hogy 15 évesen ott ülök a 6-7 évesek között.

2016. nov. 27. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Akár otthon is meg lehet tanulni.

Én például interneten tanultam meg gitározni, egy év alatt eljutottam a tábortűzi szintre.

[link]

[link]

A két könyv full ugyanaz, és van akusztikus változatban is, Lidl-ben 1000 forint ha jól emlékszem, nagyon hasznos és jó, csak nem igazán magyaros, míg én tanultam volna magyar dalokat vagy rockot, metált, addig a könyvben nem sok minden volt ilyenekről.

[link]

Ebben pedig dalok vannak.

Én eleinte csak az akkordfogásokat tanultam, próbáltam pengetni is, de az csak idővel alakult ki.

De ahhoz hogy tudjunk tanácsot adni, akkor leírhatnád, hogy milyen gitárod van/lesz, milyen zenét szeretnél játszani, milyen célod van (tábortűz, banda vagy csak saját szórakozás)

Amit viszont mindenképp tudok javasolni, hogy interneten ne fizess elő semmiért. A gitáregyetemet pedig nagy ívben kerüld el.

2016. nov. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, hogy milyen gitárom lesz, először akusztikuson szeretnék megtanulni, aztán később elektromoson is, leginkább rockot szeretnék játszani majd, de ugye ehhez is évek kellenek gondolom, hogy rockot tudják játszani. A célom egyelőre csak hobbi zenelgetés
2016. nov. 27. 12:23
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Én 14 évesen keztem zeneiskolába és a korombeliek közé raktak, ugyhogy semmi se lehetettlen, de az otthoni tanulás valóban jobb mert azért pénzt se kell fizetni
2016. nov. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, koszonom a válaszokat :)
2016. nov. 28. 17:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért érdeklődj előtte a zenesuloban. A városban ahol élek klasszikus gitárt + klasszikus darabokat tanítanak fingerstyle stílusban. Ismerősöm oda jár már vagy 8 éve és nem tud akkordokat lefogni. Ha te rockot szeretnél játszani, akkor nem vagyok biztos abban, hogy szívesen szolfézst és klasszikus darabokat tanulnál (szerintem). Én is már vagy 4-5 éve gitározok szerintem egész jól (2 éve magántanárnál) és egyedül a skálázás az, amihez kell bármennyi szolfézstudás. Szóval szerintem először érdeklődj, mert az nem bulis, ha bemész, csalódsz és leteszed a gitárt.
2016. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

És ezt mennyire ajánlanátok? Megéri?

[link]

2016. nov. 29. 18:07
 7/8 Waff ***** válasza:

A szolfézs nem hülyeség, nagyon helyes hogy az a része is érdekel, ha komolyabban és mélyebben szeretnéd belevetni magad a gitározás világába, akkor az elmélet elengedhetetlen. Ha nem tanulsz elméletet, legfeljebb csak felületes gitáros lehetsz, amolyan szalonnasütés közben, pár vasutas dallal magát elkísérgetős hobbi zenész.


A Gitáregyetemet nagyon nem ajánlom! Iskolapéldája a Gitáregyetem annak, hogy milyen az amikor valaki nem ismeri az elméleti részét (igaz, a videóit elnézve sokszor a gyakorlati részét sem) és úgy gitározik...sőt! Még tanít is... Mindezt pénzhajhász módon, olyan reklámszöveggel, h 30 nap alatt megtanulsz gitározni....a kedvenc dalaidat...pff,egy vicc az egész...

Szóval a Gitáregyetemet kerüld el, de messziről.

2016. nov. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, koszonom
2016. nov. 30. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!