Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Mennyivel jobb egy...

Gitárosok! Mennyivel jobb egy drága gitárerősítő, mint egy "mezei" hifierősítő?

Figyelt kérdés

Nekem például az olcsóbb gitárkombók hangja nem igazán tetszik, de nincs 200.000 ft-om, hogy minőségi cuccot vegyek. Hificuccból és hangfalból viszont már tudnék használtan jó minőségben 100W-os erősítőt venni, big jack mikrofonbemenettel. Ezt használnám a gitárhoz. Valamint vennék hozzá 300W-os hangfalakat, hogy az erősítő ne tegye tönkre őket.


Szerintetek ez megéri, vagy maradjak a drága és nem olyan jó hangzású gitárkombónál?



2016. dec. 6. 17:46
 1/9 anonim válasza:
O
2016. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbáltál már HI-FI erősítőtőn gitárolni? Nem fog tetszeni.
2016. dec. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2: mi a kulonbseg kozottuk? Epp erositovasarlas elott allok, ezert kerdezem.
2016. dec. 6. 19:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Semennyivel, ugyanis a kettő teljesen más.

Autó helyett sem vesz az ember csónakot.

2016. dec. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg mindig nem lettem okosabb. Mindenki csak kioktat, hogy ne azt vegyem, mert igy meg ugy, de hogy miert ne, azt mar senki nem fejti ki bovebben.
2016. dec. 6. 22:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Mert nem arra való.

Más frekvenciákat erősít, más dinamikatartományra van kitalálva, ésatöbbi.

Valamilyen modellező szoftverrel vagy effekttel használható hifivel is, de ahhoz se 100 wattos hifi, se 300 wattos hangfal nem kell.

2016. dec. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most kiprobaltam multieffekt pedallal hifin, es nem ereztem kulonbseget. Elhiszem, amit mondasz, csak szeretnem megerteni, hogy miert.
2016. dec. 6. 22:24
 8/9 Gipsz Jakab24 ***** válasza:
A hifi nem gitárra való.Hogy miért azt már leírták.Én is próbáltam azon de nem jó.Vegyél rendes kombót.Most találtam gs-en egy elég ritka kombót: novanex. Nekem is olyan van csak nem pont az a típus.Multival nagyon jól effeltezhető.Az még kombó.Nézz utána.Csak egy tipp.
2016. dec. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hajdanán, kezdőként mint sokan mások is boldogan hazavittük a kiszemelt elektromos gityót és alig vártuk hogy valamibe otthon maj beledugjuk. Hát ezzel én sem voltam másként, ott volt a music-center CD-aux bemenete és azonnal farigcsáltam és rádugtam max hangerőn.

Ami elsőre feltűnt hogy nem úgy szól mint az üzletben amikor kipróbáltam. Gyenge, halk, fémes és ércesen mű hangja volt az egésznek. Főként a közepe hiányzott és az egész dinamikája. Ugyanakkor el voltam vele egy ideig, legalább szoktam és tanultam akkordozni. Szólót azt semmiképp sem mert borzalmas volt,fájt a fülem/fejem tőle.

Majd egy rokonom megkértem hogy csináljon nekem egy gitár erősítőt, miközben én elkészítem hozzá a dobozt és beszerzek egy direkt szélessávú gitár hangszórót.

El sem kell mondanom mekkora volt azonnal a különbség. Igaz hogy csupán 10w-os és SE csöves erősítő egyetlen előfokkal de óriásit szólt pláne túlhajtva.

A mai napig otthon ezzel gyakorlok, de előfordult olyan is hogy egy privi iskolai tanár bulin egy mikrofon segítségével kihangosítottuk egy sztereó 120w-os tranyós végfokkal. Azóta ez nagyon bevált a gyakorlatban is, tehát nem szükséges minden áron egy hatalmas méregdrága gitárcucc azonnal a sikerhez.

2017. ápr. 17. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!