Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akusztikus, elektromos dob...

Akusztikus, elektromos dob közül melyik a jobb? Kezdőnek mit érdemes venni?

Figyelt kérdés

Dobot szeretnék venni, de teljesen kezdő vagyok. Azt hallottam, hogy kezdőknek az elektromos dob is jó de ha lehet, nem szeretnék most venni egyet aztán 1 év után egy másikat, mert nem olcsók. Tudom, hogy az akusztikusnak nagyobb a helyigénye és hangos, de elvileg az élmény jobb ahogy játszol rajta. Az elektromos meg kisebb, lehet halk, lehet állítani a stílust és van amelyikhez van oktatóprogram ami segít gyakorolni, ezek szerintem nagy előnyök.

De igaz az, hogy ha én elkezdek elektromoson tanulni és azon játszok akkor utána nem fogok tudni akusztikuson játszani? Mert akkor gondolom nem érné meg azon tanulni... Egyébként azt is írják, hogy az elektromos drágább de találtam Roland márkásat is 145ezerért és egy jobb akusztikus is szerintem van annyi. Ha elektromosat vennék akkor milyen márkát nézzek? Roland, Alesis vagy Yamaha?

Ez sok kérdés, tudom, de nem szeretnék feleslegesen pénzt kidobni.



2016. okt. 21. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Akusztikus.
2016. okt. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 johnmatthew1989 válasza:
Először is! Ha kezdő vagy, szerintem jobb az akusztikus, mert alapból nagyobb felületet ütsz! Kifejtem! Az akusztikus tamok (vagy dobtestek) nagyobb átmérővel rendelkeznek mint az elektromos dobok tamjai (általában!). Ezek azért lényegesek, mert mikor tanulsz sokszor melléütsz, nem vagy olyan pontos. Tudsz akkor is akusztikusan játszani, ha elektromosan tanulsz, ezt nem tudom hol hallottad, de hülyeség :D Vegyél egy alsó kategóriás dobot. Újonnan ha teheted ne bóvegyél, mert drága és gyenge minőségű a alsó katos dobok. ajánlom a "dobok.hu-t vagy a dobbolt.com-ot. Ott segítenek is ha felhívod őket. Az elektromoshoz annyira nem értek, de az akusztikusban, ha kezdőt akarsz, akkor annyira nem lényeg a márka, hisz majdnem mindegyik egy-két fa fajtából készül, (nyár-hárs pl) és csak a márkát fizeted meg. Bár a Millenium, CB, Stagg, NRG márkákat kerüld. ha kérdésed van írj privátban!
2016. okt. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 johnmatthew1989 válasza:
* ne vegyél ---> javítom a szöveget
2016. okt. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Közben segítettek a márkákkal is, úgyhogy megvagyok. :)
2016. okt. 23. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!