Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárral érdemes kezdeni?

Milyen gitárral érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Mindenképpen akusztikus gitárt szeretnék venni, de a lehető legolcsóbban, úgy, hogy azért ne legyen gagyi. Lehetőleg olyan 20.000 ft körül.

Nem tudom eldönteni, nejlon, vagy fémhúros legyen-e, mert sok mindent hallottam. Vannak, akik a klasszikust ajánlják kezdőknek, vannak, akik szerint mindegy, klasszikussal, vagy westernnel kezd-e az ember. Nekem azért szimpatikusabbak, a western gitárok, mert vékonyabb a nyakuk, nekem pedig nagyon kicsi a kezem, és e mellett a hangjuk is szebb, és alkalmasabbak a könnyűzenére. Viszont, hallottam olyat, hogy ezeken nehezebb tanulni. Ez mennyire igaz?


Klasszikusból a Valenciákon, a Toledokon, vagy a Suzukikon gondolkodtam, westernből pedig Cort, Stagg, Fender vagy Ibanez (tudom, az utolsó kettő már kicsit drágább kategória).


Milyen gitár éri meg a legjobban, ha csak alapszinten, saját szórakozásomra szeretnék megtanulni, és csak könnyűzenét játszanék rajta? Melyik márkát ajánljátok, amellyel a legolcsóbban és mellette a legjobban kijövök a dologból?

A válaszokat előre is köszi! :)



2016. dec. 17. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A márkák szempontjából nem tudok választani, de szerintem klasszikussal kezd, és soha az életbe ne tegyél klasszikus gitárra fémhúrt, mert eltörik a nyaka, a neilon húr szerintem tökéletes.
2016. dec. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha egyálltalán nem érdekel a klasszikus zene, spanyol zene, s nem profi szinten akarsz megtanúlni, akkor azt válazd amelyiknek leginkább bejön a hangzása...
2016. dec. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Waff ***** válasza:

Azzal kezdd amelyik hangja jobban tetszik, próbálj ki néhányat hangszerüzletben :)

De! Használható fémhúrost még használtan sem igen veszel 20 ezer forintért. Annyi pénzért még a klasszikus gitároknak is csak a legalsó kategóriájából válogathatsz, pl. a Valenciát merem ajánlani, annyi pénzért jó gitárok.

Igen, kicsit könnyebb tanulni a nylonoson, mert jóval puhábbak a húrok, viszont szélesebb a nyaka. A fémhúrok jobban vágják majd az ujjhegyeidet, de csak eleinte, idővel kemények lesznek és nem fog fájni. Cserébe viszont keskenyebb a nyaka. Mindkettő szép és jó a maga kategóriájában :)

2016. dec. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld!


Mondjuk ezek a lista elején szereplő Stagg gitárok mennyire lennének ajánlatosak? Bocsi a hülye megfogalmazásért :D


[link]


[link]


[link]

2016. dec. 24. 12:24
 5/7 Mojjo ***** válasza:
@4: Semennyire. A húrmagasság az egekben, még egy gyakorlott gitárosnak is szétvágja az ujjait, cserében nehezen játszható. Plussz elég kiakasztóan gagyi hangjuk tud lennim
2016. dec. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Cort esetleg? Vagy ajánlana valaki olyat, aminek megfelelően alacsonyan vannak a húrjai, minél olcsóbban?
2016. dec. 25. 22:10
 7/7 Waff ***** válasza:

A Cort gitárokat én bátran merem ajánlani, ár/érték arányban szinte verhetetlenek, szóval ha tetszenek a Cortok nyugodtan vegyél egyet, nem fogod megbánni. A húr magassággal ne foglalkozz, annyira nem lesznek magasan egy Corton sem, hogy játszhatatlan legyen, ha meg véletlen még is igen, akkor reszelsz a húrláb-csontból, de az egy másik történet.... (nem agysebészet az sem amúgy).

Cort AD810,vagy Cort AD510, ezek az alapkategóriák, lesd meg őket.

2016. dec. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!