Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aki jártas a zenében, megmonda...

Aki jártas a zenében, megmondaná konkrétan mi is a lényege a vaporwave zenének?

Figyelt kérdés
Annyi szent hogy kicsit bizzar,a képi világa mégis áraszt valami nosztalgikus hatást.Olvastam róla a neten,de valahogy nem értem a lényegét.
2016. dec. 23. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Zenében való jártasságom csak úgy van, mint lelkes és mértéket nem ismerő fogyasztó, így mondom: a vaporwave-et, úgy tudnám megfogalmazni, hogy olyasmi a zenének, mint a vizuális művészetnek az ilyen retro poszterekből, meg újságokból összevagdalt szürreális dadaista alkotások. Nosztalgiában gyökeredzik, ahogy azt te is mondtad, és úgy forgatja ki azt, hogy bár ráismersz, igaziból köze nincs hozzá. Legtipikusabb zenei elemei a retro sample-ök elnyújtása, egymásra pakolása, hirtelen váltogatása. Nem áll messze a legtöbb glitch-orientált elektronikus zenei műfajtól, csak ez különösen egységes. Az embernek eszébe se jutna vaporwave-nek nevezni olyan zenét, amit hallván nem a műfajhoz kötődő képi világ jut eszébe. A lényege (azon kívül, hogy hallgassák) kb. az, hogy bizonyos popkulturális jelenségek, meg felfogások határait feszegesse.
2016. dec. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem,köszönőm a választ :) Engem a képi világa nagyon emlékeztet a régi tv-k képi világára,ezek a katodsugaras tv-k vagy mik voltak :D Amúgy néha hideg ráz ettől a zenétől,mert néha elég bizzar.
2016. dec. 24. 11:55
 3/3 anonim ***** válasza:
A 80-as 90-es évek vizuális világának újrakontextualizálása, a fogyasztói kultúra egyben utópisztikus és disztópikus retrospektív extrapolációja.
2017. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!