Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő alatt lehet elsaját...

Mennyi idő alatt lehet elsajátítani elektromos gitáron Green Day szintű számokat eljátszani?

Figyelt kérdés
Ugye tudjuk, hogy a gitártanulás akusztikus gitáron kezdődik (sokszor pengető nélkül). No, de mennyi idő kellhet napi gyakorlás mellett ahhoz, hogy pl. Green Day számokat eljátszhasson az ember elektromos gitáron? És heti 3-4 gyakorlás mellett, (heti 1-2 óra gitártanár)? Az 1-1,5 év reális lehet?

2017. jan. 7. 16:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 7. 20:36
 3/24 anonim válasza:

Én elektromoson kezdtem, szolfézs nélkül, magamtól tanultam meg egy csomó mindent.

És most, fél év után, szinte minden Red Hot Chili Peppers számot simán eljátszok.

Attól függ, hogy mennyi idő után tanulod meg a számokat, hogy mikor milyen napod van. Velem is sokszor van olyan hogy felkelek megfogom a gitárt, és egyszerűen nem sikerülnek az akkordok, mert pl. fáradt vagyok, hosszú, nehéz napom volt suliban. Utána pihenek egy kicsit, és minden oké. Akkor tanulod meg könnyen a számot, ha gyakorlás közben nem gondolkodsz a dolgokon, csak figyeled amit játszol, és élvezed a zenét.

2017. jan. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Waff ***** válasza:

A hangsúly a rendszeres gyakorláson van. Ha csak lehet, gyakorolj minden nap. A heti 1 óra gitártanárnál optimális, ennél se több, se kevesebb nem kell, és egy heted van gyakorolni a következő leckéig.

A green day riffjei javarészt abból állnak, hogy kvinteket tologat ide-oda a nyakon, nem egy agysebészet, ha csak annyi a cél, azt egy éven belül simán kigyakorlod, ha szorgalmas vagy. Viszont hogy ne csak kvinteket tologass, hanem viszonylagos magabiztosággal játsz a gitáron, legalább 3-4 év, és még akkor is csak magabiztos kezdő vagy. Persze mindezt rendszeres napi gyakorlással...

2017. jan. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

"És most, fél év után, szinte minden Red Hot Chili Peppers számot simán eljátszok. "


Engedelmeddel ezt azert ketsegbe vonnam.

2017. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Waff ***** válasza:

Utolsó: valami ilyesmit én is hozzá akartam fűzni ahhoz a kommenthez, de aztán inkább hagytam a fenébe :)

Lényeg a lényegben, hogy fél év után messze van még attól az ember hogy zúzza a RHCP nótáit :) Legfeljebb pár riffet tőlük elpötyög, az eredetinél jóval lassabb tempóban...

2017. jan. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
szerintem fél év is elég rá
2017. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
green dayt pár nap alatt meg lehet tanulni játszani. Nem bonyolult. Veszel egy lp juniort hogy még autentikus legyen megtanulod azt a 3 akkordot aztn csá.
2017. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Waff ***** válasza:
47%
Persze...pár perc alatt megtanulod az egész gitározás tudományát, azt csá... Csak tudnám a sok idióta miért gyakorol hosszú évekig...
2017. jan. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=68qFUrm74EY


Akinek fél év nem elég arra hogy eljusson a nulláról egy ilyen szintre, az inkább doboljon...

2017. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!