Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik gitáron könnyebb...

Melyik gitáron könnyebb megtanulni játszani, elektromoson, vagy akusztikuson?

Figyelt kérdés

2017. jan. 5. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
A két hangszer között nincs nagy különbség. Az elektromosnak kicsit vékonyabb a nyaka, ezért könnyebb rajta játszani. Ha viszont aza kérdésed, hogy melyik játékmódot könnyebb megtanulni, akkor az "akusztikus" (akkordozós) játékmódot könnyebb.
2017. jan. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elektromosnál nincsen akkordozás?
2017. jan. 5. 13:08
 3/6 Mojjo ***** válasza:

@2: az első hülyeséget beszélt. Elektromos gitáron is van ritmusgitározás, és az akusztikuson sem épp csak akkordsikálni lehet.

Csak ízelítőül:

[link]

vagy épp

[link]


Szerintem egyforma hangszerekről beszélünk nehézségre is. Alapszinten relatíve könnyű, a linkeltekhez hasonló profi szinthez meg nem épp könnyű. Minden attól függ, mennyire is akarsz megtanulni gitározni.

2017. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt játszd, amelyik téged jobban érdekel.
2017. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne dőlj be annak aki például azt mondja hogy hiába akarsz elektromoson játszani kezdd akusztikuson,ha te olyan műfajban szeretnél játszani amiben elektromos van hülyeség is lenne akusztikuson kezdeni.Ha én megtudtam tanulni így elektromoson hogy egyből vettem egy minőségi darabot akkor másnak is sikerül.
2017. jan. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Waff ***** válasza:

Ahogy fentebb is leírták, mindkettőn nagyjából egyforma "magasan van a léc", azaz általánosságban nézve mindkettőhöz sok türelem, kitartás és odafigyelés kell.

Én alapjáraton mindig azt mondom, hogy praktikusabb és észszerűbb akusztikuson kezdeni, most hadd ne írjam le h miért, ezer fórumon megy erről a pro és kontra érv... :) Persze lehet egyből minőségi elektromoson is kezdeni, ha azt szeretnéd, én személy szerint azt nem ajánlom, de persze ez egy szubjektív vélemény.

2017. jan. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!