Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mitől lesz szép telt hangja...

Mitől lesz szép telt hangja egy fémhúros western gitárnak?

Figyelt kérdés

Nézegettem youtube-on különböző western gitárokat és mindnek majdnem egyforma éles hangja van. Sajnos az enyém is ilyen. Én azt szeretném valahogy elérni (persze ha lehetséges), hogy kicsit teltebb, mélyebb, szebb hangja legyen a gitárnak. Mivel lehet ezt elérni? A pengető anyaga (fém, műanyag, fa, csont) befolyásolja a hangzást? Vagy nem mindegy, hogy milyen húrokat használok? Illetve, van ez a hangszedő.. ezzel meglehet oldani? Egyetlen videóban találtam olyan hangzást amilyet elszeretnék érni. Linkelem is: https://www.youtube.com/watch?v=x5vYZnT9bk0

Előre is köszönöm a válaszokat! A kötekedést kérlek mellőzzétek. Köszönöm :)



2017. jan. 7. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:
A pengető anyaga és vastagsága is számít, érdemes több fajtát és méretet kipróbálni. A húrok között annyira nagy különbség nincsen. Amúgy a felvételen szerintem egyszerűen régi húrok vannak a gitáron, és az idő során lerakódott kosz szed le a magas tartományból. Stúdióban persze rengeteget lehet trükközni EQ-val és effektekkel, de nem hinném, hogy emberünk ennyit vesződött volna a kocsiban:)
2017. jan. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mojjo ***** válasza:

Hát pedig de, a húrok _rengeteget_ számítanak. Ha vastagabb, húsosabb hangzást szeretnél, akkor próbáld ki a D'Addario ezen húrjait a neked kényelmes méretben:

[link]


Amúgy a cédrus fedlapú gitárok melegebb, vastagabb, teltebb hangzást nyújtanak, mint a fenyő fedlapú társaik.

2017. jan. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!