Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Klasszikus és akusztikus...

Klasszikus és akusztikus gitár között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Tudom h az akusztikus fém húrokat használ, a klasszikus meg nylon húrokat. Viszont maga a gitár miben különbözik? Csakmert én vettem egy gityót használtan. Klasszikus van ráírva, de fém húrok vannak rajta, és elég hülyén szól. Ha nylont raknék rá úgy jobb lenne?
2010. máj. 4. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
9%

A klasszikus gutár akusztikus, ugyanis nem elektromos. A mélyebb húrjai fémek, a magasabbak meg nylonból vannak.


Ha gitárt akarsz venni, akkor ne te menj egyedül, nulla tapasztalattal, hanem vigyél magaddal valakit, akinek már volt a kezében hangszer, és ért hozzá.

2010. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A klasszikus gitár vastagabb húrja is nylon húrok, de fémbe vannak belecsavarva.
2010. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a klasszikus gitár az nylon húros

az akusztikus azt jelenti hogy üreges, vagyis hogy nem elektromosan van hangosítva, hanem a test akusztikája miatt szól, viszont, amit szoktak mondani hogy akusztikus gitár, azt általában a fémhúrosra mondják. Ha meg klasszikus gitárra raksz fém húrokat, akkor lehet hogy egyszercsak ki fog szakadni az egész húrláb, mert nem bírja a terhelést

2010. máj. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

uhh, ennyi ökörséget... fémhúr, nem fém húr, na mindegy.


A testforma a lényeg amúgy, a klasszikus gitár akusztikus, ami azt jelenti, hogy a dobtest miatt szólal meg elsősorban, nem a hangszedők miatt. Szerintem a fémhúr ugyanúgy klasszikus, mint a bél vagy nylon húr, mert mindkettőt használták már az 1800-as években is...


Testformában pedig annyi a különbség, hogy a klasszikus gitár alsó vájata kifelé domborodik, emiatt a felső bundokat gyakorlatilag nem lehet elérni. Igazából minden ettől különböző nem klasszikus, de ettől még lehet akusztikus.

(Kb "minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár"-jelenség, amit kérdeztél, nem különbség, hanem másra használt jelző.)

2010. máj. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
zöldkéz mindenkinek
2010. máj. 5. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!