Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Általánosságban zongorázni...

Általánosságban zongorázni vagy gitározni egyszerűbb megtanulni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 20:09
 1/5 anonim válasza:
100%
Hát ez nehéz kérdés. Én kb 10 éve tanulok zongorázni és elég jól ment a dolog. Viszont most már abbahagytam( érettségi miatt). A gitározás már kipróbáltam és nagyjából ment a dolog. De nekem valahogy könyebb volt zongorázni. Mondjuk lehet ha előbb gitároztam volna akkor az lett volna a könnyebb nem tudom. :-)
2010. máj. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Thurston ***** válasza:
0%

Ez milyen hülye kérdés?


Nagyon. Egyik hangszert sem tudod "megtanulni". Mindegyiket tanulhatod életed végéig. Mivel mindegyikben kimeríthetetlenek a lehetőségek. Mindegyikbe fektethetsz ugyanannyi energiát... El nem tudom képzelni hogy tudja bárki is összehasonlítani a két dolgot.

2010. máj. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted hogy kellet volna feltenni a kérdést? Akik pl zongora órára járnak azok mit csinálnak ha nem "tanulják"? Biciklizni is könnyebb megtanulni mint autót vezetni, nem?
2010. máj. 7. 14:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Értékelhető szinten gitározni egyszerűbb megtanulni.

Professzionálisan mindkettőt bitang nehéz megtanulni.

2010. máj. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekkoromról zongorázom, pár éve kezdtem a gitározást. Szerintem 2 féle gitározás létezik: Egyik, amikor akkordozol. Az nem veszélyes, ha megtanulod az akkordokat. A másik a szólózás. Az már keményebb dió, mert a gitáron 6 húr van, és egy-egy hang több helyen is megtalálható. Ugyanazt a szólót több helyen is le lehet játszani. A zongora hangjaiból csak egy van, és lineárisan növekednek, ezért itt ez a probléma nem áll fenn.A gitáron egyszerű egy-egy akkordot transzponálni, elég feljebb (lejjebb) lefogni ugyanazt (nagyjából), viszont zongorán ezt nem lehet megtenni, mert a fekete-fehér billentyűk elrendezése miatt teljesen másképp kell leütni az egyes akkordokat. Tehát: gitározni könnyebb, ha csak kisérni akarsz rajta. Bocsi, ha nem voltam érthető.
2010. aug. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!