Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van még olyan rajtam kívül...

Van még olyan rajtam kívül aki imádja a klasszikus zenéket a filmekben, pl. Morricone számait, de a 20. századi klasszikusokat ki nem állhatja?

Figyelt kérdés

2017. febr. 3. 13:26
 1/7 Mojjo ***** válasza:
100%

Ez egy igen nehezen értelmezhető kérdés. Kapásból, mit értesz "klasszikus zene" alatt? Mert hagyományos értelemben Morricone filmzenéi nem azok. Ha a filmzenéket te komolyzenének veszed, és ennek szinonímájaként használod a klasszikus zenét, akkor sem világos a kérdés, hiszen akkor Morricona is 20. századi klasszikus. Szóval összességében most mi is van?


Ráadásul a 20. századi, szigorú értelemben vett komolyzene is igencsak sokrétű, nem csak a furán disszonáns izék tartoznak bele, és még annyira sem lehet körülhatárolni, beskatulyázni, mint mondjuk a barokk, a klasszicizmis, vagy épp a romantika korának zenéit. Így pedig együtt utálni mindet is nehéz - max akkor, ha az ember allergiás a klasszikus zenére. Ha nem az, akkor találni fog kedvére valót a 20. századból.

2017. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen én mondhatni ilyen vagyok, kedvencem John Williams, de ez azért van mert a filmzene nem teljesen klasszikus műfaj legalább is nem olyan klasszikus és akik filmzenéhez hasonló zenéket írnak csak nem filmekhez azok viszont nagyon jók ilyen pl a Two Steps From Hell hallgasd csak meg a zenéiket ők nagyon jók pl. ezt https://www.youtube.com/watch?v=LRLdhFVzqt4
2017. febr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Többek közt Puccini, Ravel, Prokofjev, Bartók, Gershwin, Schönberg, Stockhausen és Kurtág is alkotott a XX. században. Mindegyiküket rühelled?
2017. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1-es Te hogy hívod akkor ezt a műfajt? Azt értem, hogy nem klasszikus, mert nem olyan régiek, de ha nem komolyzene akkor mi, mi ez a műfaj? Nem minden filmzene számomra komoly, azt értem alatta, hogy klasszikus hangszereket alkalmaznak, nem elektronikust, vagy ilyenek... Nem értek annyira a zenéhez, azért vagyok kíváncsi milyen műfaj ez akkor.
2017. febr. 7. 21:06
 5/7 veterán vas ***** válasza:

Oszt' ha meg nem sértelek, ennek a

Morricone csávónak a munkássága javát, vajon hányadik századra saccolod? ;)

2017. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
20. nyilván, de nem szemétségből írtam az előbb, hanem tényleg kiváncsi vagyok a válaszra.
2017. febr. 7. 23:53
 7/7 Mojjo ***** válasza:

@4: alkalmazott zene.

A klasszikus zenének nincs köze ahhoz, hogy milyen régi, vagy nem régi Legelterjedtebb és leginkább szakmai használatban simán a komolyzene szinonímája. (Ritkábban a 18. század végén, 19. század elején a képzőművészeti klasszicizmussal párhuzamban kialakult zenei klasszika korszaka alkotásainak megnevezése. Hétköznapi értelemben pedig ikonikus, időtálló zenék.)


Az elektronikus hangszerek kérdése meg pláne nem ilyen egyszerű, de szerintem ebbe bele se menjünk :)


Ugyanakkor továbbra is úgy látom, hogy se füle, se farka a kérdésednek. Ráadásul így, hogy saját magad is belátod, amit itt mások is látnak, nevezetesen azt, hogy nem igazán értesz a zenéhez, abszolút nem értem, hogyan tudod kijelenteni, hogy a 20. század elképesztően szerteágazó és sokféle klasszikus zenéjét ki nem állhatod. Érthetetlenül rossz helyzetértékelés. No mindegy.

2017. febr. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!