Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ajánlanátok nekem könnyen...

Ajánlanátok nekem könnyen olvasható klasszikusokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 16 éves lány vagyok, nagyon szeretek olvasni, de viszonylag türelmetlen vagyok, tehát Jókai, Gárdonyi és hasonlók élvezhetetlenek számomra. Kérlek ajánlanátok olyan könyveket, amik nektek ennyi idősen tetszettek?

Leírok párat az eddigi olvasmányaim közül, amiket szerettem:

Anyegin

A legyek ura

Moliere-től vagy Shakespeare-től bármi

A dzsungel könyve

Ötödik Sally



2013. jan. 20. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Gárdonyitól az Isten rabjai címűt azért próbáld meg, mert az nagyon-nagyon jó, én hatodikos koromban olvastam, és imádtam. Azonkívül az Üvöltő szeleket tudom ajánlani, lehet, hogy elsőre kicsit nehéz lesz, de szerintem nem fogod tudni letenni, annyira izgi. Amit nálunk mindenki szeretett az a Candide, nagyon vicces. Shakespeare-től én a Hamletet szeretem.

18/L

2013. jan. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az Isten rabjait én is olvastam. Érdekes, nekem ez volt életem legrosszabb könyvélménye, nagyon megszenvedtem vele. Bár lehet, hogy csak azért mert kötelező volt.
2013. jan. 20. 18:39
 3/6 sweeney ***** válasza:
57%

Nálunk a Candide-ot mindenki utálta.. :) de hát ízlések és pofonok.


Amelyeket én imádtam, könnyen olvastam és tananyag is:

Szophoklész - Antigoné

Poe novellái, főleg a Morgue utcai kettős gyilkosság

Stendhal - Vörös és fekete

Orosz realisták novellái, regényei. (Gogol, Tolsztoj, Dosztojevszkij, Csehov) -> ezeket ajánlanám főleg neked

Ibsen - A vadkacsa

Hemingway novellák

Salinger - Zabhegyező -> !

Móricz - Rokonok

2013. jan. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
lehet, hogy ez meglep, de Az ember tragédiájához mit szólsz? De ha könnyen olvashatót akarsz: Lois lowry: Az emlékek őre (ajánlott olvasmány volt nálunk), Jane Austen: Büszkeség és balítélet, Mark Twain: koldus és királyfi, A Pál utcai fiúk, Gion Nándor: Virágos katona, Vörös és fekete?
2013. febr. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legyek ura
2013. febr. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én 15 vagyok, fiú,utálok olvasni, de tavaly olvastam a Defoe: Robinson-t és olyan rettenetesen jó volt, hogy nem tudotam abba hagyni, ergo 4-5 nap alatt ki is végeztem. Elég hosszú... de ha tényleg szeretsz olvasni, akkor ez hamar közel fog férkőzni a szívedhez :)
2013. febr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!