Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a Quintus...

Mi a véleményetek a Quintus GC-20 klasszikus gitárról?

Figyelt kérdés
2017. febr. 6. 12:22
 1/9 Mojjo ***** válasza:
Az, hogy jóformán még a google sem tud róla semmit. Pár ebay és hasonló oldalon kívül egy döbbenetesen igénytelen honlapot találtam csak, ahonnan jóformán semmi nem derül ki a gitárról. Finoman szólva sem bizalomgerjesztő...
2017. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak mert kipróbáltam egyet és a cort elbújhat mellette szerintem :'D
2017. febr. 6. 14:00
 3/9 Mojjo ***** válasza:

@2: konkrétan melyik Corttal hasonlítottad össze?


Ha jól sejtem, így képről (mert a honlapról még ez sem derül ki), ez egy cédrus fedlapú gitár, míg a legtöbb Cort klasszikus gitár fedlapja fenyő. Ami azt jelenti, hogy pusztán az eltérő anyaghasználat miatt a Quintus hangja várhatóan melegebb, vastagabb, míg a Cortoké koncentráltabb, fényesebb. A cédrus fedlapú gitárok hangjának tranziensei általában lassabban épülnek fel, a hang kerekebb, melankólikusabb. Teljesen más világ a kettő. De hogy kinek melyik tetszik jobban, az teljesen szubjektív. Na meg vannak zenék, amikhez az egyik vagy másik jobban passzol.


Te ezen kívül is hallottál más különbséget? Ha igen, akkor körbe tudnád írni?

2017. febr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem a többi gitárhoz képest hangos volt, meg én valamivel tisztábbnak halottam a hangját, használt volt, de szerintem 50 ezret is megérne az a gitár, a nyaka nincs olyan szépen hozzátéve mint pl egy suzukinál.
2017. febr. 6. 14:16
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyilván a gitárhúr is befolyásolhat rajta.
2017. febr. 6. 14:19
 6/9 Mojjo ***** válasza:
@4-5: bár még mindig nem tudom, melyik Corthoz kell viszonyítani, de örülök, ha bejött neked a gitár. A gyártó kicsit több hangsúlyt fektethetne a termékei online ismertetésére, mert így látatlanban nem túl megnyerő. Ha van alkalom kipróbálni, az persze más.
2017. febr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Camps gitár se lenne rossz, csak az egy vagyon:'D
2017. febr. 6. 15:15
 8/9 Mojjo ***** válasza:
@7: a Camps gitárok remekjók. A klasszikus gitárra érdemes úgy tekinteni, mint egy komoly hangszerre, ami maximálisan alkalmas ahhoz, hogy komolyzene - vagy még sok más - megszólaljon rajta. Nem szabad kevésbé hangszernek nézni, mint akár egy hegedűt, és a megcélzandó árat/minőséget is ehhez kell szabni. Persze, amíg tanul az ember, egy ideig el tud lenni 30-50 ezres tanulóhangszerekkel, de ha valaki komolyan gondolja a klasszikus gitározást, akkor előbb-utóbb bele kell fektetni annyit, mint bármely más hangszerbe. Ami ugye bőven 6 számjegyű ár. Ez egy ilyen buli... :)
2017. febr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok ezzel, hogy rossz gitár nincs csak rossz zenész :'D
2017. febr. 6. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!