Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok Pápai Jocinak a...

Mit gondoltok Pápai Jocinak a Kijevbe történő kijutásáról? (mármint arról, hogy ő képviseli idén,2017-ben az Eurovízión Magyarországot)

Figyelt kérdés

2017. febr. 19. 07:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nem őt kellett volna kijuttatni. Rocker vagyok és Leanderéknek szurkoltam, de azt mondom Pápai Joci helyett Tóth Gabi vagy akárki más jobb lett volna. De ez csak saját vélemény.
2017. febr. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ugyanezt gondolom. Nem, én nem vagyok rocker.
2017. febr. 19. 08:15
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Az Eurovíziós Dalfesztivált én semmibe se nézem, mert szomszéd országok egymásra szavaznak, azonos nyelvcsaládba tartozó országok egymásra szavaznak, politikai érdekből az országok egymásra szavaznak. Így az eredménye nem reális.

(Ennek ellenére megszoktam nézni, de csak azért, hogy egyrészt hátha hallok valamilyen jó dalt, másrészt pedig néha előfordul egy-egy az adott országra jellemző produkció.)


Nem azért mondom, mert cigánygyűlölő lennék, de szerintem ez az eredmény, hogy Pápai Joci nyerte meg a Dalt, egy baklövés.

Magyarországot a cigányság egy tagja képviseli, egy olyan kisebbségé, aminek a többsége, lássuk be, ingyenélő és csak a bajt csinálja. A másik, hogy Pápai Joci annyira, akkora mértékben cigány, hogy sokszor a dalának a magyar részét se értettem, mert csak dörmögést meg mormolást hallani.


Egyébként a vége előtt néhány perccel azt mondták, hogy 120 ezer szavat érkezett. Ha túlbecsüljük, akkor mondhatjuk, hogy a végére lett kb. 150 ezer. Ez az ország lakosságának kevesebb, mint 1,5%-a. Ha pedig azt is figyelembe vesszük, hogy egy ember többször szavazhat, akkor még ennél kevesebben szavaztak. Ez is csak azt mutatja, hogy mennyire nincs értelme az egész szavazásnak. Gondolom a cigányok közül szavaztak a legtöbben, így biztos lett Pápai Joci "diadala".


A másik dolog, amiért szerintem nincs értelme a szavazásnak, az a szavazás rendje. Van 30 dal, aminek a sorsáról szinte csak és kizárólag a zsűri dönt. 4 ember dönti el, hogy a 30-ból melyik a 4 "legjobb". Csak és kizárólag rajtuk múlik, hogy a nézők kikre szavazhatnak. Ennyi erővel egyből adhatnának 4 lehetőséget és egy adás alatt ki lenne választva a győztes.


Én személy szerint így láttam az általuk 4 legjobbnak ítélt dalt:

Pápai Joci: kifejtettem.

Radics Gigi: egy teljesen hétköznapi, megszokott, tucatszámra gyártott dal.

Závodi és Berkes Olivér: szerintem utóbbinak kb. semmi hangja sincs.

Kanizsa Gina: őt én is bejuttattam volna a 4 közé, de azért, mert annyira nagyszerű lenne, hanem mert a mezőnyhöz képest elég jó volt.


De én is Leander mellett tettem volna le a voksom. Már csak azért is, mert a magyar nyelvű dalokkal indulók közül szerintem ő volt az egyetlen, aki képes lett volna egy megfelelő angol verziót is legyártani és azt előadni, hogy a külföldiek is megértsék miről énekel.

2017. febr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Magyarországot magyar előadó, magyar zenével képviselje. Ennyi, ezzel szerintem az emberek 90%-a egyetért... (1.voltam)
2017. febr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Trevor. ***** válasza:
36%

Nagyon nem örülök neki. Nem rasszizmusból mondod, de a cigányok Magyarországon kisebbségben élnek. Most azzal, hogy kijutott egy cigány az Eurovízióra, mint magyar jelölt, elég rossz döntés. Ugyanis ott egy magyarnak kellene képviselnie a hazáját. És mondhatnám, hogy mit számít az egész, amikor ez csak egy szenny műsör, a közízlésre alapuló versennyel, de az igazság ennél több. Ha egy külföldi, aki eddig nem nagyon törődött Magyarországgal, azt fogja látni Kijevben, hogy Magyarországot egy nem magyar képviseli, akkor rögtön kialakít magában egy véleményt az országunkról és pl. nem fog idejönni még véletlenül sem nyaralni, ami már a hazai gazdaságra lesz negatív hatással.


Szerintem a Leander Killsnek kellett volna kijutnia, nem csak azért, mert kedvelem a műfajt, hanem mert színvonalas és ami talán még fontosabb, valóban magyar. Az Élet című dalnak semmi köze a cigánysághoz, és így valóban hazai. Nem beszélve a hangjáról, tehetségéről és a hangszerelésről. De mindegy is, nincs igazság az ilyen döntőkben, ahol a zsűri dönt túlnyomó részt. Akkor lett volna igazság, ha a 8 döntős dal közül mindegyikről a nézők szavazhattak volna. Ami a zsűrit illeti, azt se tudom ki az a Miki. Caramel és Zséda nagyon távol áll a Rock zenétől. Egyedül egy LGT-s tag volt, aki a Leander Kills zenéjéhez közel állt. Így nem csoda, hogy kiestek a végső négyből. Amik meg maradtak, azok közül én Radics Gigire szavaztam, mert az volt a leginkább rendben.

2017. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
62%

Joci megérdemelten jutott ki engem abszolút megvett a dalával.


Másrészt magyarország mindig is sok nemzetiségű ország volt, nem értem a sok nagy magyarnak miért gáz ha cigány képsieli az országot??

2017. febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Trevor. ***** válasza:
18%
#6 Leírtam. Azzal, hogy ő jutott ki, nem a magyarokat, hanem a magyarországi cigányságot képviseli, ami kisebbség. Szubjektív vélemény meg az, hogy az ilyen produkciókat, mint az Origo,tartogassák meg falunapra.
2017. febr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%

Figyelem, saját vélemény!!!

- A zene rettenetes.

- Az első egy percben azt se tudtam, hogy mit énekel.

- Tóth Gabit kéne kiküldeni, neki van hangja.

- Mindenki tudja, hogy csak azért egy cigányt küldünk ki, hogy ne nézzenek minket rasszistának. Meg gondolom a sok "tezsvír" mind Jocira szavazott.

- Biztosan utolsók leszünk, de így remélhetőleg hamar el is felejtik.

2017. febr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek az előttem szólókkal.

De! Félre tudom tenni a cigányok elleni gyűlöletem. Pedig nem éppen a kedvenceim, sőt.

Tudom más füllel hallgatni ezt a zenét. Szerintem nagyon jó a dallama és EGYEDI.

Mondjatok már el nekem valamit, ki értékelne egy rihanna/shakira copy zenét egymás után harmincszor? Itt mindenki arra megy, seggrázás, meztelenkedés, angol szöveg stb. Unalmas.


Amikor ezt a zenét hallom, valamiért üvölt belőle, hogy magyar. Vagyis a dallam. Ez pont olyan, amikor a magyar és a roma zene találkozik félúton.

Angoloknak, franciáknak, németeknek, amerikaiaknak stb van négerük, nekünk van cigányunk.

Szinte mindenhol vannak cigányok vagy más kisebbsév és sokaknak ezért is tetszik, mert euróvízión még sose volt pont roma keverék zene.

Engem valamiért a zene (amikor épp nem énekel+a hegedű) emlékeztet a magyar történelemre.

Magyarországnak vannak romái.. túl kell tenni magunkat rajta, akkor is ha legtöbbje ingyenélő és neveletlen, lopós stb.


Szerintem nagyot fog aratni, mivel úgy megy ki, hogy "Jajj, csóri kisebbség, el van nyomva stb.." Ezért fogják kicsit futtatni.


De a zenéből kihagyhatták volna a rap részt, az nagyon lehúzza.

(Nem vagyok cigány és gyűlölöm az összes roma zenét, de ez kicsit más.)


Egyébként nekem a franciák zenéje tetszik eddig a legjobban. De ott több jó is volt, sajnos nekünk csak kettő. Vagyis inkább az ilyen elmegy kategóriák. Nekem Tóth Gabié kicsit " egy a sok közül" feeling-je volt. Külföldiek nek értékelnék, főleg 30 ugyanolyan egyhangú zene után.

2017. febr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen rendben van ez. Olyan magyaros cigány zene. Zeneileg jó, szövegileg meg olyan Eurovízióra való. Bár nem nagyon ismerem a többi döntős zenét, csak a Tóth Gabiét, mert azt agyba-főbe tolják a rádióban, de ahhoz képest Joci száma sokkal jobb. Azzal nem értek egyet, hogy itt csak a cigányság szavazott volna, mert tavaly akkor alázott volna a Parno Graszt. Mellesleg Európában elég sok cigány él, s mivel tudjuk róluk, hogy összetartóak, így lehet elég sokan fognak rá szavazni. Szerintem top 10-es lesz.
2017. febr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!