Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok az ABBA együttes...

Mit gondoltok az ABBA együttesről?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek róluk? Mit szerettek/nem szerettek bennük? Kérlek indokoljátok is meg a válaszotokat!

2017. febr. 26. 14:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem elég jól szól a zenéjük, sok slágerük van, azokon nőttem fel; mondhatjuk , hogy sokat jelent a zenéjük, mert olyan kellemes érzéseket keltenek, idéznek fel bennem.
2017. febr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 veterán vas ***** válasza:
89%

Kellemes hangzás, fülbemászó dallamok, kifogástalan a hangszerelés, és a vokál. Egyszerűen jó zene.Bizonyára akad olyan, aki majd nagyon alapos és magasröptű művészi értékelést fog írni, részemről ennyire futotta. ;)


Indoklást is kértél.

Az talán jelent valamit, hogy az ABBA dalokat -az együttes felbomlása után 37 évvel(!)- mai napig világszerte ismerik, és éneklik. Ha még azt is ide vesszük, hogy sikeres musicalt, és filmet is készítettek a slágereikből, akkor a szerethetőségükön nem sok indokolni való van. :)

2017. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében ők találták fel a pop rockot. Nem a botrányaikból éltek mint a mai drogos hülyegyerekek, hanem a kifogástalan zenei teljesítményükből.
2017. febr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Egy legendás csapat volt, számaikat a mai napig szeretik

velem együtt. Érdekes hogy zenéjük komoly változáson

esett át a 70-es évek kezdeti diszkózenéjétől a 80-as évek

színtiszta popzenéjéig. Nekem a későbbi albumok dalai

jobban tetszenek.


Üdv Tiby

2017. febr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb kérdés a legjobbkor!

IMÁDOM őket annak ellenére, hogy 18 éves vagyok.

Sokkal szívesebben hallgatom az ő zenéiket, mint a mai felkapott tini csitriket, akik csak a botrányaikkal tudják felhívni magukra a figyelmet.

Nagyon tehetséges, ütős csapat volt, és emellett megmaradtak igazi embernek. Nem szálltak el maguktól, holott az egész világ ismerte őket.

Nagyon sajnálom, hogy különváltak. De egy évtized alatt is tudtak maradandó értékeket alkotni és egy szuper stílust, melynek minden szempontból követője vagyok.

A kedvenc tagom pedig Agnetha. Gyönyörű hangja van és ő volt a legszimpatikusabb. Nagyon szeretnék hasonlítani rá, szerintem gyönyörű nő volt - és még most is nagyon jól tartja magát.

Én is így szeretnék megöregedni!

Szerencsére még mindannyian élnek. Hát... Isten tartsa meg őket erőben-egészségben, szerető gyerekeik és unokáik körében.

Olvastam, elvileg 2018-ra terveznek egy koncertet.

Tavaly volt az első olyan fellépés, amikor ennyi év után újra összeálltak.

2017. febr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából minden eddigi válasszal egyetértek, én nagyon szeretem őket. Őszintén szólva kíváncsi lennék arra is, hogy van e olyan aki nem szereti őket és miért.
2017. márc. 1. 16:53
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz azzal, aki nem szereti. Aki nem szereti, pont azért nem szereti, mint amiért szereti az, aki szereti. Egyébként ha szereted, akkor jó. De az igazi zeneélvezés arról szól, hogy a zene hallgatása közben meghalsz, mert a szívedbe hatol.
2017. máj. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
97%

"De az igazi zeneélvezés arról szól, hogy a zene hallgatása közben meghalsz, mert a szívedbe hatol."


Így igaz. Az ABBA zenéinek hallatán én is 100%-ban érzem ezt.

Nem mellesleg sokkal jobb érett, intelligens zenészeket hallgatni, akik tényleg igazi slágereket tudtak írni - nem olyat, amit egy teljes évig nyomatnak addig, amíg már mindenki megunja/megutálta őket, hanem olyanokat, amiknek a dallamát még 10-20 év múlva is ismerik és szeretik az emberek.

Nagyon szörnyű belegondolni, hogy az ifjúság tehetségtelen, egoista tinicsitriket majmol, akik csak züllesztik a társadalmat.

Az ABBA soha nem volt ilyen. Fénykorukban és később sem lehetett róluk egy olyan cikket egy olyan cikket olvasni, amiben drogosok, részegek, erkölcstelenek lettek volna.

Azt is nagyon utálom, hogy a magukat menőnek tartó tiniknek mindig a legújabb számok a kedvenceik.

Aztán egy év múlva: "Ez már nagyon 2016...fúj..."

Ha tetszik egy zene, akkor onnantól kezdve nem érdekel, hogy 1, 10, 30, 200, 500 éves, mert az én személyes slágerlistám élén van. Ugyanakkor egy frissen kijött számot is tarthatok sz.rnak.

Mert itt nem az a kérdés, hogy ismered-e a legújabb számokat, hanem az, hogy a több ezer éves zeneirodalomból melyiket tartod szépnek.

2017. máj. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak nagyon igaza van. Akik szídják azok bele se gondolnak hogy az Abba inspirációja nélkül nem lenne Maroon 5 és OneRepublic sem.
2017. máj. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%
Kiráz tőlük a hideg. Egyetlen számuk van, ami tetszik, az a The Winner Takes It All.
2017. júl. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!