Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tuđnátok olyan zeneszámokat,...

Tuđnátok olyan zeneszámokat, világhírű ismert dallamokat, művek címeit említeni, amik nagyon-nagyon rövid részletből, az első pár hangjegyből felismerhetőek?

Figyelt kérdés

Tuđnátok olyan zeneszámokat, klasszikusokat, világhírű, világszinten ismert dallamokat, művek címeit írni, amik nagyon-nagyon rövid részletből, az első pár hangjegyből felismerhetőek (értsd: az átlag felnőtt emberek 95-99%-a felismeri)?


Olyan dallamokat, zeneművek, klasszikusok részleteit keresném, amik minél kevesebb hangjegyből, s minél rövidebb időtartamból (tehát egy-egy hangjegy se legyen túl hosszú) felismerhetőek.


Előre is köszönöm!



2017. márc. 1. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mozart Kis éji zene
2017. márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
48%

Green Day - American Idiot, Basket Case, 21 Guns, Holiday, Boulevard of Broken Dreams


Guns'N Roses - Paradise City, Sweet Child o' Mine, Welcome to the Jungle, November Rains


Iron Maiden - Fear of the Dark


Metallica - Nothing Else Matters


Twenty One Pilots - Ride, Lane Boy, Steessed Out


Es igazabol a vegtelensegig irhatnek ide zeneket :D

2017. márc. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kettes, azért ne legyünk ennyire elfogultak, vagy hogy is mondjam, szeretjük a Green Dayt, meg a Maident, meg minden, :D ...de azé na. Szerintem a kérdező ilyesmikre gondolt:


[link]


[link]


[link]


Gunstól pedig akkor már inkább a Sweet Child: [link]


[link]


[link]


[link]


És igen, abban igazad van, hogy a végtelenségig lehetne folytatni.

2017. márc. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, most látom, hogy a Twentyone Pilotst, na azt tényleg nem ismeri fel egy átlag felnőtt, maximum a mai tinik többsége (én pl pont nem)....Bocsi amugy, nem akarok béléd kötni, de ha már a Maident, meg a Green Dayt kifogásoltam...érted, rájöttem, hogy rosszul mérlegeltem, mert ők még inkább illenének ide, mint a Pilots. :)
2017. márc. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A TOPot legfeljebb a 20 év alatti fiatalok egy része ismeri fel.
2017. márc. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mojjo ***** válasza:
Ezt szerintem Beethoven: Für Elise nyeri :)
2017. márc. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Ezt szerintem Beethoven: Für Elise nyeri :)"


Naaaaaa.... szerintem azért nem. Főleg ha már Beethoven-t említed.


A "für-elise" teljes felismerhetőségéhet (zárlat érzékeltetésével) 6+3 hangjegyre van szükség.

Emellett ugyanúgy Beethoven-től klasszikus az 5. szimfóniájának 1. tételének (Allegro con Brio) a felismeréshez teljességgel elégséges induló részlete összesen 4. hang, amiből ráadásul az első 3 tizenhatod, csak az utolsó hangjegy nyújtottabb valamivel.

Gyorsabb tempóban, a negyedik hang rövidebb elnyújtásával nagyjából össz. msáfél másodperces hangminta elég a darabra való (szvsz. 95-99%-ban esélyes) felismeréséhez.

2017. márc. 2. 14:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Kèrdező emberke, teljesen egyetèrtek veled :D Ha már Beethovennèl tart a szófosás, akkor megspèkelnèm a listát az "intellekuális, de zeneileg full laikusok által preferált 4-es" másik 2 tagjával, a 14., cisz-mol zongoraszonáta ("Holdfènyesègessèg") 1. tètelèvel, ès a beloved 9. szimfónia 4. tètelèből kicuppantott "Örömódával" :D
2017. márc. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Bartók Béla: Két portré: Ideális

(Első 4 hang:dó-mi-szó-ti)

2017. márc. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

o.O

Egy hegedűn eldanált CM7-ből nem hiszem, hogy bármíly nagy dologra rá lehet ismerni. :/

2017. márc. 5. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!