Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek melyik rock/metálz...

Szerintetek melyik rock/metálzenekar a legprofibb az újak közül?

Figyelt kérdés

Újak alatt azt értem, akiknek 2000 előtt nem jelent meg stúdiólemezük.


Szerintem a DragonForce, mert ének, gitár, szöveg, meg minden téren nagyon tudnak. A sebességük is elképesztő. Nem lepődnék meg ha később ugyanolyan legendák lennének, mint az Iron Maiden vagy a Metallica. Minden esélyük megvan rá. Lehet kicsit elfogult vagyok, de szerintem már most élő legendák.


2017. márc. 3. 02:23
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Nekem nagyon tetszik az AWS. Hihetetlen hogy a legelső album óta mennyit fejlődtek. A Kint a vízből 10/10 pontos lett. Az Elefánt is egyre jobb bár ők inkább alternatív zenét játszanak nem metált meg rockot.
2017. márc. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

A Nocturnal Bloodlust 2009-ben metalcore / deathcore zenekarként indult, már akkor is a megszokottól kicsit elütő hangzással, akik mára egyre inkább kompromisszummentesen ragaszkodnak a durvább, inkább a metal felé hajló hangzásvilághoz.


https://www.youtube.com/watch?v=4LodZmEi3-c Ebben egyenlően van elosztva az ének és a scream, de tényleg igaz, hogy elég erőteljesen fejlődik az együttes.


[link]

2017. márc. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha technikai profizmus a lényeg, bennem kétféle zenekar merül fel ebben a kategóriában 1. power-metal zenekarok, mint amilyet te is említettél 2. progresszív metál / djent zenekarok, mint az Animals as Leaders, vagy Periphery. Ők is mind nagyon értenek a hangszereikhez és nagyon rámennek a komplexitásra. Tudnék talán hosszasabban beszélni utóbbi kategóriáról, de én a progmetálnak inkább az érzelmesebb, technikailag nem annyira komplex felével vagyok jobban megbarátkozva, de ha bírod a közel matematikai komplexitású, gyors metált, ajánlom, hogy nézz rá pár ilyen előadóra.


Viszont a kérdésed egy részébe belekötnék: szkeptikus vagyok annak ügyében, hogy a DragonForce valaha bevonulna a nagy nevek közé. Nem abból lesznek a legendák, akik a legügyesebben tépik a gitárt, hanem akiknek a legnagyobb hatásuk volt a zenetörténelem alakulására. És egyelőre nem nagyon hallottam olyan zenészekről, akiknek ők voltak a legnagyobb inspiráció, vagy olyan zenei mozgalomról, ami velük kezdődött.

2017. márc. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Legendák már nem lesznek, mivel a zeneipar teljesen átalakult. Már nem lesz több olyan csapat, akik akkora hatást gyakorolnának a stílusra, mint a Beatles, a Doors, Hendrix vagy a Judas Priest.


A rock/metal jelenlegi állapotát siralmasnak tartom, van néhány jó csapat (pl. SoaD/Slipknot) és rengeteg klisés, tinilányoknak szánt metalcore banda (pl. AA/BMTH).

2017. márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 Lehet, hogy neked nem tetszenek bizonyos modern metálzenekarok, de attól még ha a következő generációt ők inspirálják, az ő általuk mutatott irányon halad tovább a műfaj (ami nem biztos, hogy megtörténik, de nem is kizárt), akkor ők lesznek a legendák, és lehet, hogy nem tetszik, de ez van. Ilyen dolgokban az egyes emberek véleménye teljesen irreleváns. Így működik a zenei világ és ez mindig is így volt. Anno a Beatles-t tartották tinilányoknak szóló klisés zenének, az akkori idősebb generáció utálta őket, mint a sz#rt és úgy voltak vele, hogy pár éven belül senki emlékezni se fog rájuk... (És ezt úgy mondom, hogy azt a két zenekart, akiket megemlítettél siralmas klisés zenekarként, amúgy én sem szeretem.)
2017. márc. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Sabaton

Paddy And The Rats

Aversions Crown

Alien Fucker

Lordi

Alestorm

Varg

Wisdom

Goatmoon

2017. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hangszeres tudás szempontjából én is vagy a power/prog metalt, vagy a djent/prog deathcore/prog metalcore vonalat mondanám. Láttam élőben a Dream Theatert, a Sonata Arcticát, megkérdőjelezhetetlen a képzettségük.

Színpadi profizmusra nézve pedig elég jó a felhozatal, én eddig akármilyen külföldi zenekart láttam, mindegyikük az első hangtól kezdve tökéletesen szólt (kivéve a fesztiválokon, ugyebár). Most volt pl. Tarja, zseniális, amit csinál.

2017. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon sok minden befolyásolja a legendává válást, de nagyjából összefoglalni tudom csak az eddigi válaszadók véleményét, mert én is velük értek egyet.


Egyrészről már nem egyszerű hatással lenni a zeneiparra. Régen akárhogyan is nézzük, nehezebb volt beszerezni a hanganyagokat, gyakorlatilag azt fogyasztottad, amit a média közvetített. Igen, tudom, kazettamásolás meg mittudomén, de azért értelemszerű, hogy ma nem így megy. Átküldesz egy linket a haverjaidnak, vagy utánanézel a neten a műfajnak, és ha akarod, még csak egy pillanatra se kell kapcsolatba lépned olyan zenével, amit nem szeretsz. Jóval kisebb célközönséghez jut el így kötelező jelleggel egy zene.


Másrészről milyen újdonságot lehet ma már felmutatni? Ismételten: értelemszerűen itt is vannak kivételek, de be kell látni, hogy sokkal nehezebb innovatívnak lenni nemcsak metálban, hanem bármilyen zenében (meg ha már itt tartunk, az élet bármely területén).


Harmadrészt pedig még ha feltételezzük is, hogy ugyanolyan könnyen ugyanakkora hatással lehet lenni ugyanannyi emberre, akkor sem vagyok biztos abban, hogy vannak még egyáltalán igazán befolyásos zenekarok. Ha vannak, azok a nu metál és core együttesek, amikről döntse el mindenki magának, hogy mennyire metálok. A DragonForce nem rossz példa különben, leszámítva azt, hogy ezerszer kevesebb embert értek el tinédzserkorukban. A lázadó korszakban, ami befolyással van az ember egész hátralévő életére, és amikor még az számít kemény zenének, amiben céltalannak látszó kiabálás van. Idáig érzem, ahogy sértődött kommentelők habzó szájjal írják, hogy nem céltalan - értelmezd a mondatot, légyszi. Meg hát én is ilyen voltam. Lényeg a lényeg, egy DragonForce nem tud ilyet.


Ha a zeneszakértők, elmélyült zenehallgatók és önjelölt zeneszakértők véleményét nézzük, akkor legendának több mint valószínű, hogy a power és prog metál együttesek fognak számítani 20 év múlva. Csak akkor meg ott tartunk, hogy ott van mondjuk az orosz Arkona, a Batyuska, a Trist, a Nyktalgia. Ők vagy műfajt alkottak, vagy a műfajt a legmagasabb szinten űzték, vagy semmi újat nem alkottak, de valami kiemelkedőt vagy meghökkentőt hoztak létre; velük mi lesz? Megmaradnak underground legendának és csak a műfajt felfedezők tartják őket érdekesnek, vagy mondjuk a Wikipédia is kiemelt szócikként fogja őket hozni és zenetörténeti könyvekben is előjönnek?


***


TL;DR: nu metál és core együttesek, illetve műfajalkotók és progzenekarok lesznek nagy nevek megítélésem szerint.

2017. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
SABATON
2017. márc. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!