Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Első gitárnak Ibanez vagy Fender?

Első gitárnak Ibanez vagy Fender?

Figyelt kérdés

Nemsokára meglenne az első gitárom, nem nagyon kemény metálra meg ilyenekre használnám, hanem klasszikus Rock&Roll-ra, az lenne a kérdésem, hogy melyik éri meg jobban?


Az Ibanez GSA 60 vagy a Fender Squier Affinity?

Ha megtetszik, és komolyabban is gondolom a későbbiekben, persze egy magasabb kategóriába lépek, de addig is jók lehetnek ezek?


Olyan 70-80 a max. árkategória, ha lehet újonnan.



2017. márc. 14. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezek közül, akkor a squier.
2017. márc. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Esetleg még szóba jöhet a Fender Squier Standard, ha ez jobb.(?)

2017. márc. 14. 18:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A Squier nem egészen Fender, az Affi meg annak is majdnem a legalja. Marhára nem ér (szerintem) 70-80 ezret.

A Standard eggyel jobb kategória, én azért se adnék 100ezret, annyiért már vehetsz használtan egy CV stratot, vagy egy mexikói Fendert. Ha meg megteszi kezdésnek az Affinity szintje (és tulajdonképpen miért ne tenné), akkor keresni kell használtban 20-30 ezerért. Aztán később, ha belejössz, válthatsz komolyabbra.

Az Ibanezt nem ismerem, ez a kategória szintén nem lehet túl nagy durranás. A Fenderrel ellentétben az Ibanez saját néven gyárt alja kategóriát és méregdrága profi gitárokat.

2017. márc. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Klasszik rockra inkább a Fender, mert a bridge pickup-ja single coil, míg az Ibaneznél humbucker.

Tehát csak a Fenderből fogod tudni előhozni azt az igazi klasszikus, fényes, csengős, enyhén overdrive-os hangzást.

(Minőség tekintetében nem tudok mit mondani rájuk, egyik se volt nekem, de az árukból adódóan nyilván nem várhatsz csúcsminőséget)

2017. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Squier inkább, ha rnr a cél. Nekem a mai napig megvan az első gitárom (Ibanez), kicsit tuningoltam elektronikával, pickuppal, zseniális hangja van.
2017. márc. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Vintage v6 stratocaster olyan 60-80e körül van és messze jobb mint a hasonló árú bármelyik squier.
2017. ápr. 9. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!