Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen nylonhúrt vegyek?

Milyen nylonhúrt vegyek?

Figyelt kérdés
Fender akusztikus gitárra kéne. Még nem vettem rá húrt, pár hónapja megvan a gitár, még nem cseréltem rajta húrt. Olyan húrra gondoltam, aminek a lefogásához nem szükséges túl nagy erőhatás kifejtése, többórás zenélés után sem fájdul meg a kezem, amikor rajta játszok, de azért nem szakad el rögtön és szép, nagy hangja van.

2017. márc. 27. 17:32
 1/4 Mojjo ***** válasza:

Eleve nylonhúros az a Fender?


A nagy hang és a puha húr nem nagyon megy együtt. Minél puhábbak a húrok, annál kevesebb energiát tudnak átadni a gitár fedlapjának, így annál halkabb lesz a gitár. Egy low tension húrt többek között ezért sem ajánlanék. Ha nem a legolcsóbb verzió kéne mindenképp, akkor egy Savarez normal tension karbon készletet (Alliance Cantinga 510 AR) ajánlanék, normal tension húrok között elég szép, nagy hangja van gy Hannanach normal tension szerintem megfelelő lenne. Ha jó áron akarnál normál nylont akkor pedig az Augustine Red készletet ajánlanám.

2017. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:

@1:

"van gy" itt lemaradt valahogy egy rész. Azt akartam írni, hogy "vagy egy".

2017. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. márc. 27. 18:15
 4/4 A kérdező kommentje:
És igen, a gitár eleve nylonhúros.
2017. márc. 27. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!