Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitárt vegyek?

Aty01 kérdése:

Milyen elektromos gitárt vegyek?

Figyelt kérdés
A kérdés az, hogy milyen jó minőségű (mert nem egy-két évig szeretném használni) elektromos gitárt vegyek max. 110k- ért? Azért kérdezem, mert az első elektromos gitárom lesz (de nem az első gitárom) és nem vagyok jártas a márkák minőségében. Első körben cort x6-ot vagy x11-et néztem, de úgy gondolom kezdőként nem floyd rose tremolóval felszerelt gitárt kellene vásárolnom, vagy igen? Formára super strat-ot szeretnék. Ja igen egy kérdés a kérdésben: Van olyan forrás az interneten vagy könyvben, ami az elektromos gitár technikai dolgairól szól, pl:hangszedők, húrlábak, effektek, erősítők stb. Csak, hogy napra késszé tudjam magam tenni az elektromos gitár témában, és ha későbbiekben vásárolni akarok gitárt vagy tartozékot a saját tudásomra támaszkodva tehessem meg. A válaszokat előre is köszönöm!

2017. jan. 24. 17:09
 1/6 Higgany ***** válasza:
Jómagam egy fender squier gitárral kezdtem. Domború fogólapja van kényelmes, jó játszani rajta illetve 22 bundos egyszerűbb szólókra is alkalmas. 30-40000 között mozog az ára. Nem csúcs minőség, de ki próbálhattam vele magam színpadon is mert a hasonló árkategóriájú gitárokhoz képest a hangzása sokkal tisztább. Nem tudom milyen zenét szeretnél játszani de a metálon kívül ezzel a tipussal sokmindent el lehet játszani. A tremoló viszont könnyen elhangolja ezért nem is ajánlom a használatát. A floyd rose viszont erre van kitalálva. Nullára lazíthatod a húrt vagy épp szakadásig feszítheted ha elengeded ugyanoda áll vissza elhangolódás nélkül. Hátránya hogy nehezebb felhúrozni. Corthoz nem volt még szerencsém, de egy haver zenekar gitárosa kettőt is vett magának, neki bejött.
2017. jan. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én egy egyszerű Ibanezzel kezdtem, a mai napig megvan, kicsit tuningoltam rajta, nekem tökéletes...

Első gitárnak jók a Squier, Epiphone gitárok is, de ha később komolyan zenélni kezdesz, akkor lehet hogy kevesek lesznek.

Cort ár-érték arányban tökéletes, az árakkal nem vagyok tisztában, de csalódni nem fogsz szerintem.

2017. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Cort KX5. Ilyen árkategóriában nem érdemes tremolósat venni.
2017. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sok véleményben azt olvasom, hogy ebben az árkategoriában a tremolosok, könnyen elhangolodnak, rossz minőségűek (még a floyd rose-os is), ez a Cort KX5 elég jónak tűnik.
2017. jan. 24. 22:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, a gagyi floyd utánzatok is könnyen hangolódnak, és rossz minőségűek.

A KX5 árkategóriájában minőségi hangszer. Annyi hogy a fekete változat metál festést kap tehát csillog, érdemes élőben megnézni hogy ez nem-e zavarna téged, mert nem mindenkinek jön be. Viszont a fehér változat szép.

De a lényeg hogy mindenképp fix húrlábasat vegyél.

2017. jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én vennék egy használt Schectert.

[link]

[link]


Ez meg egy kis olvasnivaló. :)

[link]

[link]

2017. jan. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!