Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Beatles miért ennyire...

A Beatles miért ennyire túlértékelt?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 1. 15:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem mondanám túlértékeltnek. A korai albumaik valóban nem voltak nagy eresztések bár ezeket pár nap alatt írták meg vették fel. De amikor abbahagyták a turnézást és inkább a studiózásra koncentráltak elég komoly dolgokat vittek véghez. Több stílus alapjait rakták le köztük a mai pop zenéjét.
2017. ápr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem tulertekelt, neked nem tetszik. Abban az idoben forradalminak szamitott a zenejuk, szo szerint milliokat mozgattak meg vele, amire addig nem sokan voltak kepesek. Mindamellett a mai popzene alapjainak egy reszet valoban ok fektettek le.
2017. ápr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Dongaben ***** válasza:
90%
Ez így igaz! Több stílus alapja volt a Beatles. A Heavy Metal-é is, ahogy Ludwig van Beethoven is... Ez olyasmi...mint as Republik zenéje nálunk. Kb. mindenki elfogadta, hallgatta...
2017. ápr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1


Kiváncsivá tettél. Milyen albumokat ajánlsz a koncertezés utániakból?

2017. ápr. 1. 16:04
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

#4

Az összeset a Let it be-t leszámítva

2017. ápr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! Utánuk nézek.
2017. ápr. 1. 16:08
 7/14 A kérdező kommentje:
Meghallgattam a Revolvert (Spotify), és egész jó volt. A gitár hangzás nagyon tetszett benne, az utolsó szám meg tök elmebeteg volt. A második szám szintén érdekes.
2017. ápr. 1. 17:01
 8/14 A kérdező kommentje:

Megint meghallgattam, most már hosszabb véleményt is tudok írni, számokra lebontva.


1. Taxman - Jó kezdés, f_sza ritmusszekció és a szöveg is bejön.


2. Eleanor Rigby - Mint korábban írtam, elég érdekes. A szöveg itt is tetszetős, eléggé drámai. A hangszerelés nagyon király.


3. I'm Only Sleeping - Egész elszállt, a szöveg itt is jó, a gitárszóló rohadt bizarr, de bejön.


4. Love You To - A hangszerelés itt is érdekes, ez az indiai stílus szintén tetszetős.


5. Here, There and Everywhere - Kissé váratlanul lassú szám, az album itt vissza vesz a pörgésből. A szöveg kicsit nyálas, de szép. A vokálok nagyon jók.


6. Yellow Submarine - Fülbemászó pop dalocska, fura hangeffektekkel. Nem rossz, de picit gyengébb az eddigieknél.


7. She Said She Said - Király gitár és dobjáték. Ez is egy olyan elszállt szám, mint a harmadik. A szöveg elég különös, majd utánanézek mi ihlette.


8. Good Day Sunshine - Még egy pop dal, a zongorajáték egész emlékezetes. A szöveg nagyon vidám, de az előző szám után picit furcsa.


9. And Your Bird Can Sing - Szerintem hasonlít a hetedik számhoz. Nem tudom miért, talán a gitárok miatt, de mindenesetre ez is tetszetős.


10. For No One - Melankolikus és szép.


11. Doctor Robert - Érdekes szöveg, a középrésze ennek is picit elszállt.


12. I Want to Tell You - Egész furcsa a hangzás, a szöveg itt is érdekes.


13. Got to Get You into My Life - Mintha egy fekete soul énekes száma lenne.


14. Tomorrow Never Knows - No comment.


Értékelésem: 10/10


Nem gondoltam volna, hogy egy Beatles album ennyire tetszeni fog nekem, de ez az egyik legjobb lemez, valamit valaha hallottam.

2017. ápr. 1. 17:58
 9/14 Dongaben ***** válasza:
100%
Szentelj egy kis időt az úgynevezett "komoly zenére" is! Rájössz, hogy, csak a hangszerek hangzása, hangtechnika más...
2017. ápr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem túlértékelt. Ők még tényleg zenét csináltak, nem is akármilyet. Akkoriban az nagyon, de nagyon forradalmi volt, legalább akkora dobás mint Elvis, Michael Jackson, Jean-Michel Jarre, a Depeche Mode vagy Madonna, de lehet hogy nagyobb. Mai napig komoly kultuszuk van. Persze, a 2017-es zenei kínálattal nem igazán rokon, ez igaz.
2017. ápr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!