Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mp4-et érdemes e felkonvertáln...

Mp4-et érdemes e felkonvertálni flac fileba, lesz e bármilyen pozitívuma, illetve ha mp3-ba konvertálom akkor az mp3 és a felkonvertált flac között van e különbség?

Figyelt kérdés
azért írom hogy mp4-mert ez igazából zene csak videó képében, és én nekem csak mint zene úgy kell és nem mint videó, de attól hogy mp4 még jóminőségű, mert van mp4 között is gyatra minőség, és jó minőség is.
2017. ápr. 8. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Rossz minőségből nem lehet jobbat csinálni. Konvertálhatsz, megváltoztathatsz tulajdonságokat, de minőséget a semmiből egy program sem fog csinálni és olyan tulajdonságot hozzáadni egy fájlhoz amivel nem rendelkezik (ráadásul minden veszteségesen tömörített tartalom újragenerálása törvényszerűen minőségromlással jár).


Ha van egy Suzukid de ráírod hogy "Ferrari", az nem fog azzá változni. A tömörített mp3-ad sem fog veszteségmentes FLAC lenni, csak más lesz a fájltípusa.

2017. ápr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem, de akkor ha mp4-et mp3 konvertálom és úgy töltöm le akkor lesz rosszabb egy zeneszám minősége, vagy akkor ha mp4-et konvertálom fel flac-ba ?, amúgy tudom hogy amúgy a flac az veszteségmentes tömörítést jelent, de pont azért mert mp4-ben van amit én le akarok tölteni pont az érdekelt volna hogy melyik okoz nagyobb minőség romlást, ha mp 4 et mp 3 ba konvertálok, vagy mp4-et fel konvertálok flac ba ?
2017. ápr. 8. 13:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha mp4-et mp3-ba konvertálsz, az minőségromlással jár. Ha mp4-et flac-ba, az nem, viszont jobb se lesz tőle, szóval fölösleges. A flac akkor a legjobb, ha az eredeti forrásanyagon használod.
2017. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen tudom, tisztában vagyok vele, kb 1 hónapja vettem egy SONY XPERIA X PERFORMANCE telefont, és ahhoz vettem egy SONY MDR XB70 fülhallgatót, és nagyon jó kis füles meg kell hogy mondjam, de nem szabad mp3 zenéket hallgatni vele, mert annyira jó a hangzása hogy ha valódi flac formátumú zenét hallgatok vele gyönyörűen szólaltatja meg a zenéket, és mondjuk tudnál e nekem olyan oldalt ahol bármilyen zenét letudok flack formátumban tölteni, illetve youtuben lehet e ilyet találni, mivel apum szereti a mulatós, lakodalmas zenéket, amiben több különböző fúvós, Billentyűs, szóval több különböző hangszerek vannak köztük tangóharmonika apum kedvenc hangszere, és valóban attól hogy fülhallgató és majdnem 20000 Ft volt hát ha nem lett volna még soha SONY, vagy Roland fejhallgatóm-fülhallgatóm azt mondanám hogy ilyen szép hangokat fülhallgatóból nem lehet előhozni, és lehet de sajnos rengeteg zenét hallgatok meg és ezek sokfélék, a régi diszkó zenéktől és popzenéktől a mulatós zenékig mindenből van sok kedvencem, csak sajnos nem találom meg őket flac formátumban.
2017. ápr. 8. 22:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudok olyan oldalt, ahol ingyen tudnál flac fájlt letölteni, de a régi diszkós vagy mulatós CD-ket pár száz forintért megkapod az áruházakban. Ezután lerippeled wav fájlba, amit átalakíthatsz flac-ba. Az Exact Audio Copy mindkét lépést megcsinálja helyetted.
2017. ápr. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bármelyik torrent oldalról tudsz .flac formátumú zenét letölteni.
2017. ápr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2017. ápr. 9. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!