Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit jelent az, hogy zörgő bundok?

Mit jelent az, hogy zörgő bundok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Akusztikus gitárt szeretnék vásárolni, de fel van tüntetve, hogy egy kicsit hibás a gitár. Konkrétan azt írják, hogy "zörgő bundok". Ez nagyon nagy hiba egy gitárnál? Vagy elhanyagolható? Ez lenne az első gitárom, ezen szeretnék megtanulni gitározni. Ennél többet nagyon nem szeretnék rá szánni. Erről lenne szó: [link]

2017. ápr. 13. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg mozognak a bundok, es zorognek ahogy a hurok hozzajuk ernek. Oszinten szolva nem vennem meg, Nem veletlenul aruljak hibaskent.
2017. ápr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom, hogy sérült hangszert vegyél. Az esztétikai hiba nem probléma, de ennek a nyakával is gáz van, gondolom rossz a fogása vagy elég gyorsan el fognak neked mászni a hangok (már ha egyáltalán jól be lehet hangolni). És emellé zörögni is fog, mikor játszol. Őszintén szerintem egy 5000 ft-os teszkós gitárral is jobban járnál.

De ha mindenképpen ehhez ragaszkodsz, legalább menj el és próbáld ki, mielőtt megveszed.

2017. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Waff ***** válasza:
Azt jelenti, hogy a húrok felzörögnek a bundokon, azaz mikor pengetsz, akkor csörögni fog. Mivel fel van tüntetve, hogy rossz a nyaki geometria, nagy valószínűséggel csak hangszerész tudna segíteni rajta, kb annyiért mint maga a gitár ára. SX nem egy jó márka akusztikusban. Szerintem ne vedd meg.
2017. ápr. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nézek valami másikat helyette.(Mondjuk napi szinten változtatják a kínálatot. És az is sántít, hogy a jó gitár annyiba kerül, mint a hibás :D )
2017. ápr. 14. 09:49
 5/5 anonim ***** válasza:

A zörgő bundok azt jelentik, hogy ebben az állapotban kb. használhatatlan. Minimum egy bundsíkolás szükséges lehet, ami viszi is az árengedményt, rosszabb esetben a gitár új áráért megjavítanák, még rosszabb esetben javíthatatlan.

Ettől függetlenül érdemes nézegetni a B-stockos ajánlatokat, tavaly vettem a lányomnak egy 30ezer körüli 3/4-es klasszikus gitárt 3500 ft körül, a húrlábból volt kitörve a csontot (műanyagot) tartó rész, a kitört darab is megvolt, csak vissza kellett ragasztani. Azóta is használatban van.

2017. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!