Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektroakusztikus...

Milyen elektroakusztikus gitárt NE vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy új, ezesetben elektroakusztikus gitárt. Most egy klasszikus MSA c25 típusú gitárom van. (15/lány, ha ez számít :D)
2017. ápr. 19. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Minek?
2017. ápr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert már nem érzem megfelelőnek ezt a hangszert, sok számot nem lehet rajta eljáttszani, mert a test alakja miatt néhány húr bizonyos bundokon való lefogása kényelmetlen, vagy nem is lehetséges. De szerintem teljesen mindegy, hogy mi az oka. Azt is mondhatnám akár, hogy "mert ilyen kedvem van". Csupán annyit kértem, hogy akinek van rálátása a témára, hogy melyik márkákat és/vagy típusokat ne vegyem meg.
2017. ápr. 19. 21:44
 3/10 Waff ***** válasza:

Az első jó kérdést tett fel. Lényeges hogy minek, mi célból kell az elektro-akusztikus... A kérdező válaszából kiderül, hogy valószínűleg a cutaway-testet keveri az elektro-akusztikus gitárral...jobban mondva, azt hiszi, hogy csak az elektro-akusztikusnak van cutaway teste.


Én azt javaslom, hacsak nincs feltétlen szükséged az elektronikára, vegyél egy sima, mezei fémhúros, akusztikus gitárt. Otthoni felvételekhez is inkább egy jobb minőségű mikrofont ajánlok mellé.

Az elektro-akusztikus mezőnyben a 70-80 ezres árkategória felett vannak jó minőségű hangszedőkkel rendelkező gitárok... Plusz még erősítőt is kell venned. Ha nincsenek fellépéseid, nincs értelme elektro-akusztikusra beruházni.

Cutaway (kivágott) testtel rendelkező, mezei akusztikus gitárok is vannak garmadával a hangszerpiacon.

2017. ápr. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem keverem, de ezzel most meggyőztél. Jobban belegondolva elég lesz egy sima is. Köszönöm a válaszod! :D
2017. ápr. 20. 10:51
 5/10 A kérdező kommentje:
És milyet ajánlatos venni?
2017. ápr. 20. 10:52
 6/10 Waff ***** válasza:
A kérdés, mennyit szánsz rá? :)
2017. ápr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Max 150.000 forintot
2017. ápr. 20. 15:07
 8/10 A kérdező kommentje:
Én szimplám feltettem egy kérdést :D Azt hittem erre való ez az oldal, de úgy tűnik, tévedtem :D De ha itt nézelődsz, akkor valószínűleg van időd is.
2017. ápr. 20. 17:52
 9/10 Waff ***** válasza:

@8: Ez jó volt....hehe... :))))


Viszont ha tényleg érdekelnek ebben a magasabb kategóriában akusztikus gitárok, akkor ezekkel a márkákkal nem fogsz melléfogni:


-Sigma


-Takamine


-Tanglewood


-Martin (ezeknél a "legalja" 130-150 körül kezdődik)


-Dowina


-Taylor (ezek egy leheletnyivel drágábbak, de nagyon jók)

2017. ápr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az egyetlen érdemi választ!
2017. ápr. 20. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!