Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért kritizálja Ákos dalszövegírói munkásságát?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom/olvasom, hogy egyesek nem értik Ákos dalainak mondanivalóját, és ezért rámondják, hogy nincs semmi értelmük, csak szavakat dobál egymás után (ezen a véleményen van a "nagy" Puzsér is).

Pedig van egy olyan angol közmondás, hogy ne kritizáld azt, amit nem értesz.

Én nem vagyok fanatikus Ákosfan, de úgy vélem, hogy a legigényesebb és legjobb magyar dalszövegírók között van. Pont őt vádolni azzal, hogy nincs értelme a dalainak, szerintem nonszensz.



2017. ápr. 21. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van igaza mind a két oldalnak.

Vannak jó számai, de ha belehallgatsz kevésbé ismert zenéibe, akkor tényleg azt érzi az ember, hogy egy troll a pali.

Egyébként én úgy tudom, hogy eléggé antiszemita, szal van egy olyan zöngéje is a dolognak, hogy sokszor zsidók támadják. Ugye ott vannak az indexes srácok, nem egy eléggé túltolt cikket leadtak már, totál levágós volt, hogy mivel Ákos, ezért szar minden, mindenki dögöljön meg, aki hallgatja stb.

2017. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Mert van ízlésük és nem dőlnek be az olcsó oraveczi "bölcsességeknek".
2017. ápr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Nézzük. Szerinted van értelmük és tetszik neked. Mások úgy gondolják, hogy nincs értelme az egésznek, és katyvasz az egész.

Mivel szerintük nincs értelme, ezt te úgy definiálod, hogy nem értik és ezért mondják.

Itt csinálod rosszul. Ha ez egy normális vita vagy véleménynyilvánítás lenen, akkor nem ezt kellene írnod. Ki kellene fejtened, hogy Te ezt meg ezt gondolom ezért meg ezért és így tovább. Így voltaképp arról van szó, hogy most leírtad hogy TE szereted Ákost és szerinted nagyon jó, míg mások nem és hát miért nem?

Teszem azt, Puzsér például kifejtette. Az, hogy "nem érti", nos, ez a nonszensz.

Megjegyzem, Puzsér pont nem érdekel, mivel saját magát csapja agyon a sokszor hatásvadász fröcsögésével, amit úgy próbál nyomatékosítani, hogy kiabál és próbálja kifordítani a lényeget, de ettől még mond jókat és legalább érvel.

Továbbá nem szeretem a dalait, se ahogy előadja, se a tartalmukat, pont azért, mert úgy gondolom vagyok velük, mint "akik nem értik". Ellenben a Tarzannál végzett munkáját, amiért rajongok.

2017. ápr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

A harmadik válaszoló kb. azt írta, amit én akartam eredetileg, a Puzsér-szapulást is beleértve, szóval ilyen szempontból nem sok újat tudok hozzászólni a témához. A második is egészen a szívemből szólt, viszont nem nagyon fejtette ki a gondolatait, úgyhogy engedd meg, hogy írjak egy Ákos dalszövegelemzést egy olyan daláról, amit hallgatva több agysejtet veszítettem el anno, mint egy egész napnyi rumivás után, hátha azzal egy kicsit jobban megérted egy Ákos_iránt_nem_lelkesedő ember álláspontját.


"Egy kis zaj innen

Egy dallam onnan

Középen meg dobban

Tipikus sztereó"


Aha. Tehát "a zene jó". Nem egy nagy gondolat. Kár lenne, ha az egész dal erről szólna, ugyanilyen bugyuta stílusban...


"Anyád csak kérdi

Apád nem érti"


Ezzel a két sorral Ákos utal a zene szubjektívségére, meg a zenefelfogás generációs különbségeire, meg arra, hogy a zene gyakran lázadás eszköze (avagy lehet hogy nem, de máskülönben meg nem jelentene ez a két sor semmit). Kár, hogy az ő zenéje épp csak annyira meredek, annyira kockázatvállaló, hogy nem tudok ma még élő embert elképzelni, aki lázadónak tartaná, vagy ne értené ezt a középszerű popot, amit Ákos művel.


"A nő meg a férfi

Tipikus sztereó"


Köszönöm Ákos, hogy rávilágítottál legtöbbünk szüleinek nemére. Az mindenesetre egész okos, hogy ahogy a "sztereó" fogalommal itt játszik.


"Az eszed tudja

De a szíved újra

Ugyanoda húzna

Tipikus sztereó"


Másodjára már nem annyira okos. Plusz ez az "ész-szív" duma akkora klisé, hogy kiviszi a közfalat, meg ahogy nézem elkanyarodtunk a zenei témától, és már az egész dal arról fog szólni, hogy "a szteró azt jelenti, hogy két helyről jön a hang (amúgy nem azt jelenti) és egyvalamit alkot, akkor párokba állított _dolgokat_ fogok felsorolni".


"Az, aki gazdag

Sok hangszórót kaphat

De két füled van csak

Tipikus sztereó"


Szintén egy rendkívül mélyenszántó gondolat... Ez a felesleges ingóság téma is már milliószor fel lett dolgozva. Persze, nem kell minden gondolatnak újnak lennie a művészetben, legtöbbször inkább az számít, hogy mi hogyan van előadva. Itt viszont az előadásmód még rosszabb, mint az eredetiség. Tudom, hogy már írtam, de nem tudok felette elsiklani: Ákos iszonyú bugyután, gyermeteg stílusban nyúl ezekhez az elcsépelt gondolatokhoz, ami nem sokat segít...


"Sztereotipikus, tipikus sztereó"


Igen, itt válik egyértelművé, hogy bár én eleinte azt hittem, hogy Ákos egy egész dalt épít egy szó jelentésének túlmagyarázása köré, valójában az egészet (a refrént legalábbis mindenképp) egy értelmetlen szójáték köré húzza fel.


"Mit mond a meteo?

Azt mondja, szél lesz

Sztereotipikus, tipikus sztereó

Mit mond a gyóntató?

Többet ne vétkezz

Sztereotipikus, tipikus sztereó"


Mit mond a birka? Azt mondja beee. Mit mond a kecske? Azt mondja meee.


"Mit mond a csábító?

Mindig csak élvezz

Sztereotipikus, tipikus sztereó

Mit mond a szerelem?

Azt mondja, érezz"


Jeee, még több értelmetlen szerelmes maszlag, aminek semmi köze semmihez! Ákos imádja az ilyet, még szerencse, hogy a rajongói is. Meg itt már a sztereó duma is, ha a repetitivitást nem számoljuk, akkor is elveszítette értelmét. Oké, a gyóntató-csábító egy korrekt ellentétpár, de pár sorral fentebb a széllel mit akart mondani? Persze, gondolom csak nem értem, mert túl mély...


"Házibuli lentről

Tévé ordít fentről

Minden terved megdől

Tipikus sztereó"


Ez a rész még egészen tetszene is, ha nem másznék már most falra ettől az egész sztereó duma ismételgetéstől.


"Politikus agitál

Szájkarate szamuráj

Itt folyton áll a bál

Tipikus sztereó"


Politikai dumát az agyonpénzelt Kossuth-díjas Ákoska szájából semmiképpen sem tudnék komolyan venni, szerencsére nem is úgy ír róla, hogy komolyan lehessen venni.


"Suhan a limuzin

Pár ember megfagy kinn

Te segíthetnél valakin

Tipikus sztereó"


Az előző gondolatom erre a versszakra hatványozottan igaz. Ez a csávó rendszeresen hisztériázik amiatt, hogy hurr durr, gonosz fájlmegosztás, LOPJÁK a zenéjét. Bakker, szinte minden általam hallgatott értelmesebb zenész, akinek tudom a véleményét, egyetért abban, hogy az a fontos, hogy eljusson a zene az emberekhez, nem pedig az, hogy a zenész gennyesre keresse magát. Olyan zenészek szájából hallottam ezt, akiket durván alig ismer valaki, és dolgozniuk kell az alkotás mellett. Ákos meg lemezpénz nélkül is simán durván ki lenne tömve, és mégis pampog. Így ez az önző gazdag ember duma nekem nagyon nem fekszik.

Ezekért a borzasztó rímekért meg külön jár a taps.


"Balról is nyúzzák

Jobbról is húzzák

Ez itt Magyarország

Tipikus sztereó"


Újabb fantasztikus, mély értelmű megállapítás. Mondtunk is valamit, meg nem is. Imádom, mikor valaki úgy próbál politikai kijelentéseket tenni, úgy próbál lázadó lenni, hogy közben gondosan ügyel arra, hogy véletlenül se találja senki se megbotránkoztatónak, vagy elgondolkodtatónak, amit ír. Azt mondani, hogy a politika úgy rossz, ahogy van, és ezt semmivel sem alátámasztani a legkönnyebb kijelentések egyike a világon. Ez itt Ákos. Tipikus.


Persze, azt fel lehet hozni ellenem teljesen jogosan, hogy Ákosnak valszeg nem a legjobb dalszövegét sikerült kiválasztanom, de az összesről, amit tőle hallottam ilyesmi a véleményem, csak erről a legintenzívebben, a célom meg az volt, hogy minél félreérthetetlenebbül öntsem szavakba, hogy mi lehet a baja az embereknek Ákos dalszövegeivel. Azt mindenképp meg szeretném jegyezni, hogy ezzel eszem ágában sincs leszólni az ízlésed/véleményed, nekem is mondták már kedvelt zenéimre, hogy rosszak/bugyuták a szövegek, én meg ezzel nem értettem egyet, de egy ilyen véleményütköztetésben nem is az a fontos, hogy megtérítsük egymást, hanem hogy jobban átlássuk a másik gondolkodásmódját, és ennyivel is több tudással/értéssel menjünk tovább, nemde?

2017. ápr. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4


Minden előadónak van egy-két tingli-tangli száma, Ákosnak talán a Tipikus sztereó a legrosszabb. :D


De írok egy-két olyan számát, ami nem rádiós, hanem album-dal, és sz én véleményem szerint baromi jó szöveggel rendelkeznek:


Játékharc

Az utolsó levél

Tű a vénán

Új törvény

Virrasztó

Egyetlen egy

A kezdet előtt

Be lettél oltva

Altató

Majom a ketrecben

Nagyvárosi angyal

Mire vagy jó?

Gyilkos ezüstgolyó

Örvény

Mégis jó

A katona imája

Ne keress engem

Őszi tájkép

2017. ápr. 29. 16:07
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Valószínűleg azért, mert szar.
2017. ápr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Nem értem én sem ezt a sok fikázót, én nagyon szeretem Ákos zenéjét és munkásságát. Koncertjén is voltam, felejthetetlen élmény volt. Mondom ezt úgy, hogy rühellem a Fideszt, szóval a pártszimpátiát itt ki lehet zárni.


Én egyetértek vele, hogy nagyon jó, komoly dalszövegei vannak, gondolatébresztőek, mélyenszántóak. Persze gondolom akik itt fikázzák meg szarozzák azoknak a Wellhello meg a Halott Pénz, esetleg a Kis Grófó jelenti a zenei etalont, ilyen elképesztően bölcs és mély gondolatokkal, minthogy "kicsapom az ingből a mellszőrömet" meg "mekkora tuskó vagy hogy nem hordasz a diszkóba súlyzókat", vagy valami hasonló értelmes gondolatok. Az pedig tényleg jól mutatja hogy csak divatból utálják egyesek, hogy pont a legrosszabb dalát hozzák fel példának, mintha mindegyik ilyen lenne. Ákosnak többszáz dala van, és a Tipikus Sztereó az egyetlen, ami tényleg elég gáz. Micsoda rossz arány. :D Azon kívül nem is tudnék olyan számot mondani tőle ami annyira rossz lenne, ellenben rengeteg remek dalt. Az új "korszaka" is remek, Hauber Zsolt meg a két hangszeres zenés együtt nagyon jó kvartettet alkotnak, a koncertjükön olyan hangulat volt hogy leírhatatlan.


Egyszóval, az emberek többsége két okból kritizálja Ákost: a Fidesz-támogatottsága miatt (amit én is ellenzek, de bolondság a zenét összemosni a politikával), illetve mert szimplán nem kedvelik a stílusát vagy nem értik meg a dalait. Puzsért meg hagyjuk, van sok dolog amiben igaza van de sok dolgot csak divatból fikáz mert népszerű akar lenni.

2017. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

#7 Ne csináljunk már úgy, mintha kétféle zene lenne, 1. Wellhello / Kis Grofó / Halott Pénz, 2. a szépművészet csúcsa, Ákos. Én mindkettő nélkül tökéletesen megvoltam mindig is.


Mint azt írtam, tisztában vagyok vele, hogy bár nem ismerem _annyi_ dalát, valszeg azért elég közel van a mélyponthoz az, amit sikerült kiválasztanom tőle verselemzésre, de szándékosan tettem, mert a többivel is pont ugyanez a bajom, csak azok nem annyira támadhatóak, nekem meg az volt a célom, hogy félreérthetetlenül megértessem, hogy nekem személy szerint mi b#ssza a csőröm vele kapcsolatban. Nekem a Tipikus Sztereónál kevésbé harsányan gáz szövegeivel is az a bajom, hogy semmivel sem érzem különbnek a közösségi médián keringő tinibölcsességektől. Ez nyilván teljesen szubjektív (valaki a tinibölcsességeket is elgondolkodtatónak tartja), és személyes preferencia kérdése, mint ahogyan az is, hogy én többre tartok egy egyszerűbb szöveget, vagy egy olyat, ami nettó baromság, mint egy olyat, ami látványosan egy nagyon mély, világmegváltó valaminek íródott, de csúnyán pofára esett. Sok magyar zenét nem hallgatok, így inkább csak költők jutnak eszembe, akikre azt mondanám, hogy Ákossal ellentétben "nagyon jó, komoly, gondolatébresztő, mélyenszántó", de az nem tudom mennyire lenne jogos összehasonlítás, plusz nem is az a lényeg, hogy én mit gondolok, inkább csak azt akarom érzékeltetni, hogy amíg nem ilyen Puzsér féle edgelord az alany, addig szó sincs arról, hogy olyan nagy divat lenne fikázni Ákos szövegeit, bőven ad rá a csávó alapot...

2017. jún. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is teljesen egyetértek az utolsó (és verselemzős) hozzászólóval. Semmit nem ad nekem a szöveg, és jól megfogalmaztad, mélyenszántó akar lenni, és közben pofára esik... ez az. Én is ezt érzem. Tényleg ad okot a kritizálásra. Továbbá engem a zene is eléggé idegesít. Egyszerűen üres sokszor.


Pedig én meg egy jobb oldali beállítottságú vagyok! Ehelyett nagyon tetszik nekem néhány Kispál szám, akik inkább bal oldalinak tűnnek. Speciális stílus, azt se szeretheti mindenki. De ott azt érzem, hogy csak éltek bele a világba,lazán, aztán véletlenül lett egy-két elég ütős szövegük... de nyilván van nekik is kevésbbé jó is. Meg az ő zenéjükben érzek vmi pluszt. Most sítlustól függetlenül.


Amúgy az is lehet,ha az Ákoson nem érződne annyira ez az önteltség, hanem kicsit szerényebben adná elő magát, akkor hitelesebb lenne. De legalábbis, akkor talán az ember nem kritizálná annyira a szövegeit, hanem azt gondolná, hogy háát, ez engem nem fog meg, de legalább kicsit egyénibb stílussal próbálkozik, a többiekhez képest. Végülis a hangja szép. Vagy valami ilyesmit.

2017. szept. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nagyon gyenge elemzés és belemagyarázos is!


Ez a szám - Tipikus sztereó - az Ákos zenéinek egyik leglazább és legkevésbé mélyenszántó alkotása.

Ha van zenélye ami trolkodás az ez. Egy tükör arra, hogy mennyire tipikus ahogy viselkedünk.


De!


Számos más alkotása van, ami elgondolkodtató és költőien szókimondó.

Még a legnagyobb költőknek is vannak könnyedebb hangvételü alkotásai.

2022. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!