Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Hogyan tudnám elérni, hogy szebb legyen az (ének) hangom?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem tudok jól énekelni, mert nem túl szép hangom és ez nagyon bánt engem. Már 5 éve járok zeneiskolába, de énekelnem nem kell, mert a főtárgyam mellett zenetörténetet tanulok.

Viszont én szeretnék változtatni a hangomon, mert néha annyira jó lenne szépen elénekelni egy dalt, nem totál hamisan. Itthon nem is merek énekelni, csak ha egyedül vagyok, mert félek, hogy megjegyzést tesznek rám.

Olvasgattam már a témában, és több helyen is olvastam, hogy azt tanácsolják a hozzám hasonló embereknek, hogy járjanak el kórusba.

De a kórusba nem csak olyan emberek járnak, akiknek eleve jó a hangjuk?

A mostani iskolámban csak az alsósoknak van énekkar, de jövőre új iskolába megyek, ahol van lánykórus, viszont én oda nem merek jelentkezni, mert van egy olyan érzésem, hogy eleve be sem vennének, vagy megkérnének, hogy "tátikázzak".

14/L



2017. máj. 13. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nagyon stresszes vagy, eleinte nem ajánlom a mások előtt való éneklést, csak még hamisabb leszel. Tölts le valami hangoló (tuner) alkalmazást, és tanulj meg tisztán skálázni. Kezdésnek lehet egy A-C-D-E-G pentaton skála.
2017. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Hát eléggé görcsölős típus vagyok, nagyon szorongok már az új iskola gondolatára is. De egyébként, ha hangszerrel lépek fel, akkor nem izgulok, mert már régebb óta csinálom.

2017. máj. 13. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!