Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen kiút van a szorongó,...

Milyen kiút van a szorongó, zárkózott létből?

Figyelt kérdés
Elég durván kikosarazott egy lány, akire feltettem az összes életkedvem. És vesztettem. Itt vergődök miatta lassan egy éve vissza-visszatérő depressziós korszakokkal. Nem merek nyitni senki felé, félek mindenféle lehetséges rossz következménytől. Tisztában vagyok vele, hogy mi lenne a "helyes", de képtelen vagyok megtenni. Az önbecsülésem is egyre csak süllyed. Nem akarom elvesztegetni a még hátralévő fiatalságom (15 éves vagyok), és szívesen lennék egy normális ember. Nem egy gyáva, tehetetlen srác. Volt valaki hasonló helyzetben? És hogy sikerült kilábalni ebből?

2017. máj. 15. 19:39
 1/10 Mojjo ***** válasza:

Ha már a zene rovatba tetted fel - gondolom véletlenül - a kérdést, akkor egy ötlet kapásból: tanulj meg zenélni. Komolyan. Gitáron, zongorán, szaxofonon, hegedűn, tök mindegy. De a világ egyik legnagyszerűbb dolga zenélni. És konkrét, kézzelfogható célt ad neked, amire most szükséged van. Valami, amire koncentrálhatsz, ami motiválhat. (És nem mellesleg később a csajozásban is segíthet :) )


Menj el egy hangszerboltba, kérj meg egy eladót, hogy mutasson pár klassz gitárt, egyből jobb lesz :)


De egyébként bármilyen hobbi megfelel erre. Kezdj el fotózni, vagy videózni. Menj el salsázni tanulni (na, az is segít majd a csajozásban :) ). Vagy bármilyen más táncot. Vagy bármi más hobbit, ami tetszene neked. De ilyenkor az a fontos, hogy újra célt találjon az ember magának. Valamit, ami fontos lehet a számára, épp ezért ő is újra fontos tud lenni magának.

2017. máj. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kicsit ironikus... :D igen, véletlen volt,nem tudom, hogy sikerült ide kitennem, de mindegy. Igazából 7 éve zongorázom, és elég aktív zenei életet élek, bár főként klasszikus zenei téren, ami nem túl "szexi" a lányok körében, és itt, a távoli vidéken nem nagyon tudok találni hasonló érdeklődési körű embereket.
2017. máj. 15. 21:44
 3/10 Mojjo ***** válasza:

Nehogy már a klasszikus zene ne legyen szexi. Aki ezt nem értékeli, azt szerintem hagyd... A klasszikus zene az ember valaha is elért csúcsteljesítményeinek egyike.


Amikor hasonló idős voltam, mint te, és kb ugyanúgy jártam, mint te, akkor én fogtam két súlyzót (meg egy rakás kisebb-nagyobb ládát, dobozt, mindent, ami a kezem ügyébe került) és minden napom minden szabadidejében edzettem. Közben ment a rádió és minden nap így telt hónapokig. Nem mondom, hogy frankó volt, de kifejezetten jobban néztem ki utána :D És valóban sikerült vele elterelnem a figyelmem, és kiadnom a fájdalmam egy fizikai dologba átirányítva.

2017. máj. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

teljes mértékben egyet értek Mojjoval

nekem a zene segített,elkezdtem gitározni meg sok mást bár annyi szarság van mostanában majd pár év múlva visszatérek a régi hobbikhoz is.Nekem egy csaj segített rockerré válni,szar volt a szakítás,depi de a kemény metál akkor bánatra volt ma alapból meghallgatok bármi zúzósat de a lágy rockot is,szeretek a természetben járni ajánlom neked is,felfrissít,csend van és nem szívod a sok füstöt és mérget be.Vagy dobolj ha kertes ház lenne tuti abba is belevágtam volna :D

Szóval van sok minden

2017. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tényleg nem szeretnék olyan barátnőt, aki a klasszikus zenét nem értékeli, mert akkor valószínűleg teljesen eltér az ízlésvilágunk. Csak az a probléma, hogy itt baromi nehéz olyan embert találni akit kicsit is érdekelne, amit én szeretek.
2017. máj. 16. 21:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül van jelentősége, de milyen iskolába jársz?
2017. máj. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hagyományos gimnáziumban :D
2017. máj. 17. 18:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocs, de gimnáziumban minimális az esélyed hogy találj értelmes barátokat vagy akár intelligens barátnőt. Viszont ha olyan szinten zongorázol, érdemes lenne elgondolkodni egy zeneművészeti szakgimnáziumon, akár érettségi után is.
2017. máj. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én szívesen tanulnék zenei pályán, de már kilencedikes vagyok, és már max az érettségi utáni megoldás jöhet szóba... (nem tudom egyébként ennek a rendszerét pontosan) De az viszont még odébb van. Majd alakul.
2017. máj. 17. 18:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha most kilencedikes vagy akkor tizediktől még átmehetsz.
2017. máj. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!