Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha régen egy bizonyos dolog...

Ha régen egy bizonyos dolog miatt zárkózott/csendes lettem, lehet még kiút ebből?

Figyelt kérdés

2002.ben mikor kikerültem a 8.ból, nagyon eleven, nagyszájú gyerek voltam,minden helyzetből jól kitudtam jönni, sosem voltam zavarban. A baj akkor kezdődött mikor első nap kezdtem a középiskolában, nagyon egyedül éreztem magam, 30 másik ismeretlen emberrel voltam összezárva, senki nem mutatta annak a jelét hogy ismerkedjen,mert kb mindenki ismert mindenkit, egy suliból jöttek...mármint ha ilyen 3-4 fős csoportokra osztjuk, senki nemszólt hozzám hetekig, énis hiába próbálkoztam, egy idő után csesztettek hogy mivan miértnem szólalok meg soha. Teljesen más személyiség alakult ki igy nállam, otthagytam azt a sulit, és azóta 4 suliban is jártam, de seholsem tudtam már kibontakozni ebből. Most ittvagyok 23 évesen, és nagyon bánt ez a dolog,mert az élet minden területén most is jellemző ez rám, senkivel nembarátkozok,mert nemérdekel(persze van nekem is egy adott haveri társaságom akikkel olyan vagyok amilyen szeretnék lenni), most is azzal jön mindenki hogy miért kussolok, miért nem mutatom ki az érzéseimet, a nők terén sem tudok kapcsolatot kialakitani mert mind felhozza hogy mivan velem!? és én hagyok ott mindenkit. Volt kapcsolatom már, 2 évig...de egy idő után megint miattam lett vége,otthagyott. Szóval van bennem egyfajta embergyűlölet, aki nekem első látásra nemszimpatikus ahoz hozzá sem szólok, de vannak emberek akikkel egészen normálisan eltudok beszélgetni! Megváltozni nemtudok,próbáltam...de hiába, dokinál is jártam már, de a mindenféle negativ hozzáállásom miatt ő is lemondott róllam. Azlenne a mindenem hogy nelegyek ilyen, de sajnos azthiszem képtelenség ezen átlépni ennyi idő után. Valamennyire beletörődtem már, csak mindig bennem van az az érzés hogy utálom magam emiatt. Bocsi ha túl hosszú voltam


23/F


2011. máj. 17. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahogy én látom, mehetsz 20ezer orvoshoz, ameddig saját magadban nem döntöd el, hogy ez így nem jó, és változtatni akarsz, addig senki nem fog tudni neked ebben segíteni. Te is írtad, hogy nem jó így. Akkor miért nem próbálsz nyitni mások felé? Ha szimpatikus, ha nem. Csak az elején fog nehezen menni, aztán már belejössz, és rá fogsz jönni, hogy milyen érdekes dolog új embereket megismerni.
2011. máj. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én irtam hogy próbáltam, a mai napig is sokszor olyat bevállalok amit alapból nem...de ígyis csak a negativ dolgokat kapom vissza. Tudod milyen szar az amikor jókedvűen,pozitiv hozzáállásal elmegyek valakikkel és aztán egész végig aztkell hogy halljam tőllük hogy miért vagyok ilyen? pedig egyáltalán nemkussoltam
2011. máj. 17. 11:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem, de sajnos ebben neked is türelmesen kell hozzáállnod. Mert gondolj bele: egész eddigi életedben voltál valamilyen, a többiek ilyennek ismertek meg. Na, most gondolsz egyet, és másmilyen leszel. És csodálkozol, ha felhozzák, miért vagy ilyen? Egy alkalomtól nem fogják észrevenni, hogy te megváltoztál. Huzamosabb ideig úgy kell viselkedned, és talán 2-3-4 hónap után rájönnek, hogy megváltoztál. De addig sajnos el kell viselned az ilyen dolgokat.
2011. máj. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csoportterápiával próbálkoztál már? Csak azért, mert ott azonnal kaphatsz visszajelzést, tükröt és úgy könnyebb a viselkedéseden is módosítani.
2011. máj. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Új élet. :) Más nem igazán, legalábbis én sem tudok ebből kiutat. Hasonló a helyzetem. A középsulis 4 évemet alig éltem túl. Nagyon rossz ezen túltenni magam, nem tudtam beilleszkedni, mert szinte csak "k.rvák, és olyan fiúk, akik ezeket szeretik" csoport volt az egész. Én imádok dumálni is, De csak abban a társaságban, ahol jól érzem magam. Hát, ott alig-alig szólaltam meg. Annyira útáltam, amikor jött valaki azzal, hogy olyan csendes vagyok... 'Csak látnának itthon.' 11.ben el akartam menni, de évközben jött ez rám, és a szüleimnek nem akartam sok pénzkidobást, az új könyvekre, meg minden, így tűrtem tovább. Szerencsére azért lett 3-4 barátnőm ott. Ők voltak a "nagy stréberek", szóval velük hamar megtaláltam a közös hangot, de 35 főből ennyi. Tavaly elkerültem egyetemre. Én inkább nekivágtam, minthogy ott maradjak, ugyanis a 90%-a az osztálynak ott maradt szakmázni. Az egyetemen is egyedül vagyok szinte, itt még osztály sincs. Jó, persze itt azért mégis jobban érzem magam, meg azért néha, pár emberrel beszélek, de valahogy elzárkózom tőlük. Most megint váltok, úgy látszik, mert nem igazán megy az egyetem. Megpróbálok szakmázni, de egy új suliban, és megint jön ez az ÚJ. Nem tudok addig kibontakozni senki előtt, amíg meg nem bízok benne, de mivel az első fejezet a legfontosabb, mindig elszúrom... Amikor pl. jókedvem volt, és dumáltam is sokat, akkor is mindig megjegyezték, hogy mi van velem, meg ilyenek, és el is megy a kedvem az egésztől. Valamilyen embergyűlölet bennem is van. Nekem egyedül a barátom segít, szerencsére még a középsuli elején összejöttünk, és végigpátyolgatott, meg mindig felsegített, mikor padlóra kerültem. Még most is rá támaszkodok mindig, ha valami baj van.

Doki nem tudom hogy mennyire segítene, amit te is írtál, nem hiszem hogy akármit is tud csinálni. Nem hiszem hogy miattad mondott le rólad, inkább erre a problémára nem tudott semmit. Őszintén, nem tudom hogy az új életen kívül van-e erre gyógymód. Én inkább a szobámba menekülök, és a hobbiaimnak élek. Már egy ideje nem akartam evvel a problémával foglalkozni, és nem is tettem, és valahogy mintha elkezdett volna megváltozni valami körülöttem. :)

Csak azt tudom mondani, hogy ne add fel! Ne próbálj megváltozni, inkább keress olyanokat, akik elfogadnak ilyennek. :)

2011. jún. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!