Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kpoperek! Titeket is idegesít,...

Kpoperek! Titeket is idegesít, ha mások magyarosan mondják az ilyesmi szavakat?

Figyelt kérdés

Pl. A K-pop-ot kápopnak mondják a képáp/kípáp helyett, a Bts-t bétéesnek a bítíesz helyett, Jungkook-ot DZSÁNHUKnak/ Dzsunkoknak a Dzsongguk/Dzsonkuk helyett, a V-t vének Ví helyett, a B.A.P-t bap-nak a Bíépí helyett, a 2ne1-t meg "KETTŐ EN E EGY"-nek stb.

Ha olyanoktól hallom ezeket, akiknek semmi köze sincs a K-pophoz, akkor még ok. De amikor Kpoperek mondanak ilyesmit, az nagyon irritál. Értem én, hogy magyarok vagyunk, meg ilyesmi, de ezek nem magyar szavak, akkor miért mondják így őket? Justin Bieber-t sem úgy mondják, ahogy le van írva(jobb esetben), akkor ezeket miért így?

Titeket is idegesít, vagy csak én akadok fenn ilyesmin? :D



2017. máj. 17. 15:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó válaszoló Igaz! :))
2017. máj. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én mindent angolosan, és lehetőség szerint a leghelyesebben mondok, de kettő dolog tényleg idegesít: a kápop és a bítíesz. Igen, a BTS-nek az angolja. 3 éve vagyok intenzív ARMY, de mégis.. Persze ha angolul mondják, nem azt várom hogy bétéest mondjanak.
2017. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%

Igazából én is magyarosan ejtem pl a kpop-ot (kápop) , mert ha az osztálytársam aki mondom hogy mennyire imádom, akkor hülyén néznek rám ha azt mondom hogy képáp (mert ha angolul akkor én így mondom)

és a kedvencem az, amikor apának megmutattam a BTS tagok rendes neveit , és apa úgy mondta mint az osztálytársaim: Namjoon-t úgy ahogy írjuk, a Taehyung-ot tédzsángnak, a Jimint azt tudta, a Yoongi az Dzsángi volt, Jungkook az dzsángkúk, Seokjin az jó volt, és a kedvencem a Hoseok, azt mondta "Hozok.....De mit? " 😂 Ezen annyit röhögtem, akkor is ha borzalmasan hangzott 😂

Meg amikor mutatom valakinek a kpop zenéket, és azt mondja, ez nem is rossz, csak miért néznek ki egyformán ezek a kínaiak? Az tényleg kiakasztó....

Meg (igen megint a) Bts, csak róluk sokkal viccesebb story-aim vannak( mint a got7( a szokásos gothét-en kívül kb semmi)mivel angolul tanulunk a suliban a ezért a Seventeen-t tudják,, meg a Bigbang is megy nekik, és stb.) Wikipédián láttátok hogy vannak leírva a nevek? Miért így? Azt mondja Jimin helyett Csimin...

Najó, én nem akarom rabolni senki idejét inkább nem írok többet 😅😂

2017. jún. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
83%
Elnézést, magyar vagyok, magyarosan ejtem, nem mellesleg (jóformán) totál egyedül vagyok kpoper a környezetemben kb. 7 éve, lehetőségem sincs hangosan kimondani, ezért sok név úgy él a fejemben, ahogy le van írva, mert csak neten kommunikálok más rajongókkal.😂 Ezért néha, ha fényévenként egyszer személyesen találkozok más rajongóval, először konkrétan fel se ismerem, mit mondanak (pedig nézek kpop videókat, csak kell egy kis idő, amíg átállok a szóbeli dolgokra)😂😂😂 Magyar környezetben a koreai szóhoz/kifejezéshez/vonatkozáshoz inkább a szemem van hozzászokva, nem a fülem.
2017. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

amúgy meg akkor a koreai kiejtéssel mondjátok ki mert úgy hitelesebb:) én az angoltól mászok a falra



(Csánguk, Pí (Tae-nek koreaiul így kell kiejteni), stb a helyes...)

2020. jan. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én a jpop-ot hívom "jépop"-nak. Viszont attól falra mászom, mikor valaki a karaokéra azt mondja, karaoki.

A koreai dolgokról nagyon minimális lövésem van, nem hallgatok koreai zenét, a japánt jobban kedvelem.

2021. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!