Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a gitárról,...

Mi a véleményetek a gitárról, a hegedűről, a csellóról és a zongoráról? Ti melyik hangszert választanátok?

Figyelt kérdés

2017. máj. 23. 15:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

gitárt, mert cselló nem érdekel, a hegedű meg bszott nehéz és rengeteg idő kell hozzá

gitárral szépen lehet fejlődni és akkor is nagyon jó szórakozás amikor még azt se tudod eszik-e vagy isszák

2017. máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Mojjo ***** válasza:
Mindegyik gyönyörű. Mindegyik más, egyedi, de mindegyiknek hatalmas varázsa van. Én a gitár mellett döntöttem, de ugyanúgy nem bántam volna meg azt sem, ha a másik három egyike mellett döntök. Ami azt illeti, lehet még belevágok az egyik megtanulásába :)
2017. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Gitár mellett döntöttem anno, de ha választani kellene, akkor billentyűzni még megtanulnék.
2017. máj. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én most éppen gitárt tanulok már 7 éve, de nagyon érdekel a cselló és a zongora, csak nem tudom, hogy melyiket válasszam. Elvileg a vonós hangszerekkel lehet a legjobban kifejezni az érzéseket, zongorázni viszont könnyebb...
2017. máj. 23. 18:16
 5/20 anonim ***** válasza:
Minden hangszerrel ki lehet fejezni az érzéseidet ha tudod kezelni.
2017. máj. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Mojjo ***** válasza:

Hát igen, ahogy az ötös mondja. Az régen rossz, ha 7 év zenetanulás után hangszerhez akarod kötni az érzelmek kifejezését :/


Tippem szerint arra gondolsz, hogy a vonósok - legalábbis a modern vonósok - nem temperált hangszerek, így nem kell ilyen-olyan hangolási rendszereket követniük. Jelen esetben, az esetek 99,99%-ban a kiegyenlített hangolást. És persze, ettől megnő a mozgástered. Nyugodtan játszhatsz Fisz-t és nem vagy rászorulva, hogy tökugyanaz a hang legyen, mint a Gesz. De egyrészt a hangolási rendszert nem váltogathatod kedvedre még egy vonóson sem. Másrészt az érzelmek kifejezése nem a rendelkezésedre álló hangok mennyiségétől függ.


Vegyük a gitárt. Gondolom klasszikus gitárt kell érteni, mert a szóban forgó hangszereknek az a méltó párja. A klasszikus gitárból elképesztő sokféle hangszínt tudsz előcsalogatni, azáltal, hogy kicsit máshogy nyúlsz hozzá. A zenédet nem csak a tempó (ill annak változása), a hangok és a dinamika, tehát hangerő határozza meg, hanem az adott hangok hangszíne. És az ebben nyújtott szabadságban, lehetőségekben semelyik itt említett hangszer nem ér közelébe sem a gitárnak.


Ilyen alapon mondhatnánk azt, hogy a gitárral lehet a legjobban érzelmeket kifejezni. Ez viszont szimplán nem igaz. A helyzet az, hogy minden hangszerrel - az itt felsoroltakkal főleg - remekül ki lehet érzelmeket fejezni. Elképesztő erővel. A titok nyitja annyi, hogy igazán jól kell ismerned a hangszeredet, és a benne rejlő lehetőségeket. Rajtad múlik, mit hozol ki belőle.


Azt tanácsolnám neked, hogy gyúrj arra, hogy igazán megismerd és felszabadítsd a gitárban lévő lehetőségeket. Persze emellett nyugodtan tanulj másik hangszeren is, de ne azért, hogy azzal majd jobban ki tudj fejezni érzelmeket.

2017. máj. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem csak a hangszerhez kötöm az érzelmeket. Arra gondoltam, hogy igazán szépen akkor tudunk előadni egy művet, ha átérezzük és a hangszeren ki tudjuk fejezni az érzelmeinket, de mindegy.
2017. máj. 24. 12:48
 8/20 Mojjo ***** válasza:
@7: tudom, hogy arra gondoltál, értelemszerű. Azon gondolkodtam hangosan, hogy miért gondolod, hogy erre a vonósok a legalkalmasabbak. Írtam is egy tippet. Talált/nem talált? Ha nem, akkor milyen más okból pont a vonósokat tartod a vonósokat a leginkább alkalmasnak érzelmek kifejezésére?
2017. máj. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy azt tartom, hanem, hogy azt hallottam. A kettő nem ugyanaz.
2017. máj. 24. 13:27
 10/20 Mojjo ***** válasza:

@9: valójában egyiket sem mondtad, hanem így fogalmaztál:


"Elvileg a vonós hangszerekkel lehet a legjobban kifejezni az érzéseket"


Én pedig csak kíváncsi voltam, mik a te saját gondolataid, ami miatt azok lehetnek a legjobbak erre :) Nem baj, ha nincsenek. Hallgass minnél több zenét, és le fog tisztulni, melyik is áll a legközelebb hozzá.


Ami az érzelmek kifejezését illeti, azt zenében a puszta hangok lejátszása mellett elsősorban a hangerővel és hangerőváltoztatással, tempóval és tempóváltoztatással, hangszínnel és hangszínváltoztatással tudjuk megoldani. Ezek az elsődleges zenei kifejezőeszközeink. Az utolsóban kiemelkedő a klasszikus gitár. Ha azzal jól tudsz banni, fantasztikus eszköz van a kezedben érzelmek kifejezésére.

2017. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!