Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyek a legjobb klasszikus...

Melyek a legjobb klasszikus gitár márkák?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni gitározni és kéne pár tanács a gitár kiválasztásában... klasszikus akusztikus gitárt szeretnék

Előre is köszönöm a segítséget! :)



2017. máj. 27. 14:37
 1/5 Mojjo ***** válasza:

Igen erősen függ attól, hogy milyen árkategóriában gondolkozol.


Ha egy jó tanulógitárt szeretnél, akkor a 60-90 ezres kategória az, amit érdemes megcélozni. Ebben az árban már nem csak tömeggyártott, távol-keleti hangszerek vannak, hanem kisebb spanyol manufaktúrák termékei is. Elsősorban kettőt emelnék ki:

- Francisco bros

- Camps


Az első a kil.hu, a második a stageshop kínálatában található. De ha mondasz egy árkategóriát, akkor konkrétabban is tudok ajánlani.

2017. máj. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Így van ahogy előttem említik a legjobb klasszikus gitárok már nem márkák(gyárak) hanem készítők termékei amiknek az ára néha indokolatlanul magas de az tény hogy ha jó helyen érdeklődsz akkor egész életedre lehet egy hangszered ami már ebben a leosztásban nem rossz. én is most építtetek egy egyedi gitárt "csupán" 400ezerért de kezdő ként egy normális yamahát kéne venned kb 60-100 ezerért ami már kiszolgál a tanuló időszakban. Külön szerencse ha kapsz olyant aminek legalább a fedlapja tisztafa és nem laminált. osztályokkal jobb a hangja álltalában ezeknek.

én is ajánlom a Francisco bros és camp hangszereket.

2017. nov. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mojjo ***** válasza:

@2: Nem látom, hogy a manufaktúra gitárok és különösen a mestergitárok árai indokolatlanul lennének magasak. Igen, magasak, de ezek a hangszerek nem puszta tárgyak, hanem elképesztően magas szintű szakértelmet igénylő mestermunkák, amik önmagukban is műalkotások. Egy igazi, jó hangszernek annyi az ára, amennyi. Nem csak gitárnál, minden másnál is. Én maximálisan indokoltnak látom a hangszerkészítői szakértelem ilyen árazását.

Amúgy 400ezerért valóban igencsak jó áron fogsz hozzájutni a tiédhez :)


Yamahát én pont nem ajánlanék már 60-100 ezres kategóriában, és ebben az árban nem "szerencse", ha tömör fedlapos gitárhoz jut, hanem minimum elvárás. Az ennyi pénzért árult rétegelt fedlapos gitárokat simán el kell kerülni, bőven van már a kategóriában választék tömör fedlaposban. A Yamaha helyett meg mondjuk:

[link] (bár a képen a B6-ot sikerült fotózni, de mindegy)

vagy

[link]

vagy

[link]


Hol kínál a Yamaha ebben az árkategóriában valódi csont nyergeket? Meg normális, fából készült szegélyezést? Meg egyáltalán... más dimenzióban mozgunk azért, ha kilépünk a Yamaha és más tömeggyártók világából, elkezdünk valódi, odafigyeléssel és szakértelemmel elkészített, kis manufaktúrák által gyártott gitárok után nézni. Amit már megtehetünk a 60-100 ezres kategóriában.

2017. nov. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Waff ***** válasza:

A Yamahák valóban nem egy nagy durranások, én az olcsóbb klasszikus gitár modelljeit matattam régebben, nem mondom hogy nem használhatóak, de az adott kategóriában a legutolsók közé tenném. Nem is a kivitelezés a gond...egyszrűen üres, színtelen a hangzásuk.


Viszont a felső árkategóriás gitárok szerintem is túl vannak sokszor árazva, akármilyen szépen is vannak megcsinálva, akármilyen mesterember által. Persze ez szubjektív, kinek mennyit ér. Én mégis azt mondom, hogy a hangszerbe, lett légyen az bármilyen mestermunka is, a lelket, a zenét az ember adja bele, mégpedig az az ember aki játszik rajta. A hangszer (ez esetben a gitár) CSAK egy eszköz amivel kifejezi az ember a lelkében, szívében lévő zenét. Tudás nélkül a legdrágább gitár is csak egy darab fa, semmi több, bármilyen csúnyán hangzik is ez.


Én azt szoktam mondani egy-egy irreálisan drága gitár láttán, hogy szerencse a készítője nem bútorgyártással foglalkozik, mert akkor egy szebb tükrös szekrényr megvételére az ország aranykészlete sem volna elég :)

2017. nov. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mojjo ***** válasza:

@4: Teljesen és maximálisan egyetértek abban, hogy a hangszerbe az ember rakja bele a zenét, és az embertől lesz az, ami. Az a helyzet, hogy ezt nagyon szépen megfogalmaztad.

Viszont a mestermunkát én személy szerint értékelem annyira, hogy reálisnak lássam a mesterhangszerek árait. Legyen az egy klasszikus gitár, egy hegedű, egy cselló, vagy éppen egy tekerőlant. És tulajdonképpen abban a korban, amikor mindenféle kütyüért dobálja az ember a százezreket, hogy aztán viszonylagosan rövid időn belül lecserélje egy új kütyüre, egy olyan hangszer, ami egy életen keresztül a társad a zenében, ez számomra hatványozottan igaz.


De ez tényleg egyénfüggő, kinek mi mennyit ér meg és miért.

2017. nov. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!