Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárhúr (melyikre mit lehet,...

Gitárhúr (melyikre mit lehet, esetleg hülyeség? )

Figyelt kérdés

Hozzáértők segítségét kérném az alábbi témába. Azon gondolkoztam, hogy egy adott fémhúr ami "dobozon" akusztikus gitárra van gyártva, megfelelő lenne-e egy elektromos gitárra. Ami miatt kételkedek benne az annyi, hogy egy akusztikus fém húr nem nyúzható olyan mértékben, esetleg a vastagsága sem a legalkalmasabb komolyabb igénybevételekre. Persze fordítva is ugyanez lenne a baj csak inverz problémákkal (elektromos húr, akusztikusra)Lényeg a lényeg, tehát ha nekem elszakadna az elektromos gitáron egy vékonyabb húr (G,B,E) akkor az pótolható-e akusztikus fém húrral?Vagy ez is függ attól, hogy mekkora a szett?(0.9, 0.10 esetleg 0.11)

Vagy ez csak ideiglenesen lehetséges amíg nem tudunk beszerezni egy új szettet?



2017. jún. 18. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:

A két vékony húrt simán kicserélheted, mert azok akusztikuson sem sodrottak. Ha jól tudom, az ilyen egyesével árult cserehúroknál sokszor nem is tesznek különbséget akusztikusra meg elektromosra szántak között (a két vékonynál). Szóval ezek lazán pótolhatóak, de általában ezek is szakadnak először :)

Az más kérdés, hogy szerintem egyben érdemes cserélni a szettet, hacsaknem szinte vadiúj volt, de valahogy mégis sikerült elszakítanod.

Általában én is lusta vagyok, és feldobok helyette valamit, amilyen épp van otthon, akár egyszer már hazsnált régebbit is, aztán ha járok hangszerbolt felé, egész szettet veszek.

2017. jún. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Na igen, erre voltam kíváncsi, hogy nem csinálnék-e vele nagy hülyeséget. De így már megnyugodtam, köszönöm :)
2017. jún. 19. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!