Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok erről az összeál...

Mit gondoltok erről az összeállításról?

Figyelt kérdés

-Blackstar HTV-112 gitárláda

-Orange MT Micro Terror gitárerősítő fej

-Vintage V100IT elektromos gitár

Nagyjából 200k-m van gitár szettre ez lenne első elektromos cuccom szóval nagyon kiváncsi vagyok (eddig akusztikussal játszogattam). Mindenképpen ki fogom próbálni csak kiváncsi vagyok a tapasztalatokra vagy esetleg más összeállításra, a hangzás amit el szeretnék érni a blues -hard rock- enyhe metál, de leginkább a rock a lényeg. Előre is köszi :D



2017. jún. 18. 14:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A Vintage V100 igen jó vétel az árához képest, ha a Les Paul-vonal jön be neked, próbáld ki, de szerintem az kifejezetten jó döntés. Az erősítővel már inkább vitatkoznék. Ha jól gondolom, kb 100-120 ezer marad mellette az erősítőre, abból én biztos nem ilyet vennék. A fej+láda koncepció ebben a kategóriában nem túl megérős, meg ilyen pici erősítőnél/ládánál értelme sem sok van szerintem. A fennmaradó összegből még újonann kijön egy jobb modellezős vagy egy kisebb csöves kombó, attól függően, melyiket részesíted előnyben (modellezős - sokféle hangzás digitálisan könynedén; csöves - az igazi klasszikus hangzásvilág, dinamika, de kevésbé variálható...)

Ha pedig nem zárkózol el a használttól, akkor tényleg léynegesen jobb erősítőt is kifoghatsz ennél. 120-értrendszeresen hirdetnek csöves cuccokat, én pár éve 100-ért csíptem meg például egy Peavey Valveking 100-at.

Mindenesetre próbáld ki,amiket felsoroltál, a gitárt én mindenképp jó választásnak tartom, az erősítőt nem annyira. Nem szól az rosszul egyáltalán, sőt, csak szerintem egyszerűen túlározott ahhoz képest, amit tud.

2017. jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!