Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Bluetooth-os hangszóró építés?

Bluetooth-os hangszóró építés?

Figyelt kérdés

Nos, elhatároztam, hogy építek egy BT-s hangszórót. Adott hozzá 2x~10 RMS-el bíró, 75 mm-es közép-magas, valamint egy ~25w RMS-el bíró, 100 mm-es woofer. Ezt egy dobozba, 2.1-es erősítőlapkával szeretném megépíteni. Abban kérnék segítséget, hogy mégis hogyan méretezzem a dobozt, zárt legyen, bass-reflex vagy építsek bele passzív membránt/membránokat? Esetleg hangelnyelő anyaggal is béleljem? Bocsi a hosszú kérdésért.

Köszi előre is a válaszokat!



#bluetooth hangszóró #diy bt hangszóró #diy speaker
2017. jún. 18. 18:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem probléma.
2017. jún. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Most jutok a rendelés elé, akkor ezt az erősítőt megrendelem, akksinak ez jó : [link] , valamint BT-egységet tudna ajánlani?
2017. júl. 11. 16:16
 13/19 anonim ***** válasza:

Az akkumulátor (ha tudja amit ráítrak) akkor egész jó. A hálózati adapteréhez viszont kelleni fog egy átalakító (vagy egy kis házi barkácsolás, ha tudsz forrasztani), mert ez nem magyar szabvány és így nem tudod bedugni a dugaljba.

A BT egységekhez nem értek, így nem tudok ajánlani.

2017. júl. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Forrasztani tudok, igy lehet, hogy inkabb barkacsolok kicsit. Sajnos ezt nem neztem. Annyi lenne, hogy atforrasztom a csatlakozot magyar szabvanyra?
2017. júl. 13. 19:19
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha forrasztasz a két fém részre egy-egy rövid vezetéket és ezt bekötöd egy dugvillába az megfelel. Mindenképp szigeteld le a fém részeket és a vezetéket minimum szigetelő szalaggal, de a legalkalmasabb a zsugorcső.

Én nem tudtam leolvasni, hogy az adapter 230 vagy 110 voltos-e (a 110 V amerikai szabvány) . Ha megérkezik nézd meg, de ha 110 es ne alakítsd át.

2017. júl. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nos, az alábbi a helyzet: rosszat linkeltem, magyar töltőfej van hozzá. Megérkezett az erősítő is, tökéletesen működik, számomra bőven jó hangminőséggel, azonban a két sony-ra is ad basszust, ami torzít bizonyos számoknál. Vokálnál ez nem jön elő, fülsüketítő hangereje van, mellette tisztán is szól. Ebből következtetek, hogy csak a basszust kellene leválasztani a csatornáról. Ez kondenzátorral megvalósítható?
2017. aug. 11. 20:38
 17/19 anonim ***** válasza:

Igen. A két Sony elé sorosan köss be egy-egy 3,3 uF-os bipoláris kondenzátort, aminek 20 V fölötti feszültség értéke van (fontos, hogy bipoláris kondenzátor legyen, de jó a 4,7 uF-os is ha nincs 3,3 uF-os)

pl. ez: [link]

2017. aug. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Üdvözlet újból.

Nos, lassan, de alakulgat a projekt, nagyjából minden megvan hozzá, holnap megyek MDF lapot venni. Azonban az erősítő-bluetooth egység-akkumulátor hármassal van egy kis gond. Mikor csatlakoztatom az akkumulátort, nem indul el az erősítő, csak ha csatlakoztatom a hálózati adaptert az akksihoz, viszont elindulás után adapter nélkül, akkisval is működik. Erre van valamilyen elektronika, esetleg AliExpress-ről? A másik, hogy ugyan arról az akkumulátorról szeretném üzemeltetni az a BT egységet és az erősítőt. Elég, ha elosztom az akksi vezetékét két felé, egyik a BT egységhez, a másik az erősítőhöz? Köszönöm szépen előre is.

2017. szept. 8. 20:00
 19/19 anonim válasza:
Hali. Azóta sikerült összerakni? Jól működik? :)
2020. jan. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!