Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hangszeren játszás közben...

Hangszeren játszás közben énekelni?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok gitáron, és ha elkezdek énekelni közben, akkor szétesik az egész. Egyszerűen olyan, mintha nem tudnék mindkét feledatra odafigyelni.

Az lenne a kérdésem, hogy gyakorlással ez javítható-e, tehát, hogy majd idővel automatizálódik-e a játék, a ritmus és természetes lesz?

Vagy ez olyan születési dolog, hogy, aki nem tud többfelé fókuszálni, az így járt?



2017. jún. 20. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sok-sok gyakorlással menni fog. :)

Mikor elkezdtem zongorázni, nehézséget okozott, hogy bal kézzel teljesen más ritmust kellett játszanom, mint jobb kézzel. Eltelt 6 év, és tökéletesen megy :D Mivel még csak kezdő vagy, ezért muszáj a gitárra koncentrálnod, de egy idő után már csak úgy érzésből menni fog, és figyelhetsz az énekre is.

2017. jún. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlat teszi a mestert. Én is így voltam az elején, aztán összeállt a dolog.
2017. jún. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mojjo ***** válasza:

Hehe, na igen :)


Amikor elkezdtem gitározni tanulni, és megpróbáltam mellette énekelni, pont ugyanígy éreztem: totál összegabalyodott a kettő. Nem is értettem, hogy hogyan lehet ezt egyszerre :) Azóta eltelt jópár év, és totálisan nem ilyen stílusú, énekkísérős gitározgatást csinálok, viszont pont néhány hónapja, csak úgy miért is ne alapon, a magam szórakoztatására kerestem akkordmenetet pár jó kis magyar számhoz, és elkezdtem énekelni mellé (amúgy szörnyű a hangom, de nem hallotta senki szerencsére :D ). És ment. Gond nélkül. Pedig soha, egyetlen egyszer nem próbáltam azóta. Egyszerűen annyi történt, hogy most már rutinból megy a gitározás, legalábbis ezen a szinten, és nem kellett az agyamnak görcsösen figyelni arra, hogy hogyan is gitározzak. Nagyjából hasonló nehézségi szint, mint egyszerre rágózni, meg sétálni. Csak annak, aki nem igazán tud még járni, ez nem is olyan egyszerű. Majd ha megtanult járni, már menni fog. :)

2017. jún. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt, és részben még van is nálam. :D Én állandóan rácsúsztam az akkordmenetre, szóval szöveggel ugyanazt kezdtem énekelni, amit játszottam. Olyan dalokkal érdemes először próbálkozni, amiknél ugyanaz a bontás megy végig, aztán válthatsz nehezebbekre.
2017. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!