Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért erre a zenére van...

Miért erre a zenére van igénye a mai társadalomnak?

Figyelt kérdés
Ma bekapcsoltam a kocsiban a rádiót, és majdnem elkapott az öngyilkosság vágya. Ezeket a zenéket akkor sem hallgatnám, ha fizetnének érte. Miért halt ki a Rock and Roll? Hova jut a világ?

2017. jún. 24. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban mar nincs semmiben érték. A mai generációnak keszűlt zenék a látványra mennek, mintsem a igényessêgre. Sajnos az embereknek ezekre van igénye. Bár az is igaz, hogy az aki ezeket a szennyeket hallgatja az inteligenciája, a halgatott zenével egyenlő. Kicsit szomorú, hogy az emberek nagy százaleka sík hülye. A normális emberek nem is hallgatják ezeket, ebben megnyugtatlak, bár a baj az, hogy ilyen ember mar nincs, mivel ez a generáció az értékeket nem fogja tovább vinni.
2017. jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
én már leszoktam a rádióhallgatásról és a tévénézésről. Viszont a spotify-t nekem találták ki. :)
2017. jún. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem doom metal ment a rádióban. :D Nekem is volt olyan korszakom, amikor elítéltem, de én tini voltam, most már a kölcsönös tiszteletben tartás elvének a híve vagyok. 1. Szerintem nem baj, ha valaki mást szeret, ma is van sokféle stílus, csak meg kellene keresni, de 2. ne kritizáljuk már le azokat, akiknek ez tetszik, és az is bölcsesség kérdése, hogy pl. nem mondjuk rájuk általánosítva, hogy ők rosszabbak, butábbak. Nem lesz attól senki jobb ember, ha pl. Mozartot hallgat. Volt egy cikk, mely szerint már több mint 2000 éve is úgy gondolták az idősek (és később is :) ), hogy a fiatalok zenéje igénytelen. Egyrészt ez a divat, tiszteletben lehet tartani, ezt hallják, nem nyitottak, elfogadóak, nem tudnak nyitottak lenni, mert mások sem azok, ezért a többi zenétől elzárkózhatnak, ha az ciki (de ugyanúgy az sem nyitottság, ha valaki nem szereti, ezért elítéli ezt a trendet, divatot, pedig annyi rossz dolog van a világon, ami tényleg árt másoknak).
2017. jún. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ÉN nem tartom zenének azt amikor botoxolt "lányok" mutogatjak magukat , miközben el-el mondogatnam 1-2 sor zenének csúfolt valamit. Persze meg mindig vannak jó zenek, de a többseg az....
2017. jún. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#1 teljesen egyetértek veled, a másik válaszod (#4) is teljesen igaz.
2017. jún. 24. 18:47
 6/13 A kérdező kommentje:
#3 nincs igazad abban, hogy az idősek nem értékelik az új zenét. Egyrészt, mert a 70 éves nagyapám Arianda Grandét meg Taylor Swiftet hallgat, másrészt én 16 éves vagyok (nem lázadó típus, csak szeretem azt a zenét amiben megcsillan az előadó tehetsége, nem csak antitálentum 3,14csák riszálják a seggüket, majd jön a több milliárd megtekintés és "rajongó")
2017. jún. 24. 18:52
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Az, hogy az idősebbek mit gondolnak, általánosítás, csak példa volt, hogy "konfliktusok" már régen is voltak. Igaz a mondás, hogy "ízlésekről jót vagy semmit". Kedves kérdező, eltérsz az átlagtól, de jobb nem leszel tőle, csak különc/különleges vagy, ennyi. Örülj neki, lehetsz büszke rá, de másoknak is vannak jogai. Nem kötelező ezeket a "modern" zenéket hallgatni, ha véletlenül hallgatnom kell, akkor nem figyelek oda, és nem is bosszankodom. A zene meghatározása, ha tetszik, ha nem, úgysem az, hogy a csajok riszálják-e magukat, vagy nem. Hogy miért ilyen a társadalom? Fel kellene tudnod sorolni pár okot, ami ide vezethet, hogy valaki ezt hallgatja. Pl. a csoporthoz tartozás, a konfliktusok elkerülése. De ízléstelenebbnek tartom, ha valakit befolyásolnak, és csak azért hallgat valamit, mert attól jobbnak érzi magát, inkább adja önmagát, legyen őszinte (nem személyeskedés, csak tudom, hogy ilyen is van). Ha nagyon érdekel, akkor szerintem szociológiai/pszichológiai viselkedésmintákkal kellene foglalkoznod, nem tőlünk kérdezni. Egyébként csodálkozol? Olyan társadalomban, ahol, aki nem felel meg elvárásoknak, azt kikezdik, ahol pl. nők csak bizonyos mellméret felett nők, a férfiak csak autóval, kigyúrtan férfiak... csak kiragadott példák, mert ok bármi lehet. És kinek hiányzik ez? De túl messzire jutottam. További szép napot!
2017. jún. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az összes létező zenére rámondta ugyanezt valamikor a társadalom egy bizonyos hányada. Annak idején a rockzenére is azt mondták, hogy egy ilyen igénytelen, múlandó hülye trend, amit csak idétlen tinilányok szeretnek (olvass utána a The Beatles popkulturális szerepének, kb. olyan volt a rajongótáboruk hangos része, mint a mai fiúbandáknak, vagy Bieber-nek), előtte a jazz-t tituláltak anti-zenei állatságnak, ami nem igazi művészet, sőt, feljegyzések vannak arról, ahogyan Mozart zenéjét a közönség csomószor konkrétan zajnak hallotta, annyira új ötletekkel állt elő szimfonikus zenében. Azt szeretem a társadalom ezen bizonyos hányadában, hogy SEMMIT nem tehetnek (avagy tehetnének, de nem tesznek) a zene alakulása ellen, egyszer majd meghalnak, senki nem fog emlékezni rájuk, míg a meghatározó zenészek örökké a képben maradnak. Persze nem azokra a zenészekre gondolok, akiket a rádióban jelenleg adnak, mert azok ugyanúgy mennek majd a süllyesztőbe, mint a korai kétezres évek elejei mainstream rapperek, a 90-es évekbeli eurodance előadók, a 80-as évekbeli hair metal csapatok, ésatöbbi, akik mind-mind-mind ugyanazt tolták hányásig, és mindenkinek, aki nem a mainstream-et hallgatta, a töke tele volt velük. Lehet romantizálni a múltat, bekategorizálni bizonyos zenei iránt lelkesedőket, előítéletes f#szságokat rájuk húzni, teljes zenei műfajokat, vagy még jobb, korszakokat úgy ahogyan van elvetni, de az csak egy arról tanúskodik, hogy nincs benned egy csepp valódi megbecsülés sem a művészeti ágazat iránt. Ha lehet egy tanácsom, abbahagyod ezt a "hová jut a világ?" károgást, és megpróbálsz felfedezni új előadókat, akik neked bejönnek, meg a neked tetszőket terjeszteni, mert az az egyetlen módod arra, hogy változtass is valamit. A baráti körömből sok ember szeretett meg olyan zenészeket, meg zenekarokat, amikről nélkülem soha nem hallottak volna, sőt, több barátom is "nekem köszönheti" a kedvenc zenei előadóját, és képzeld, nem úgy prezentáltam nekik a nekem tetsző zenét, hogy "AMIT TE HALLGATSZ, AZ SZ#R, EZ A JÓ ZENE!!444!!4!négy!", mert az a hozzáállás egy dolgot eredményez: a külvilág egy sznob f#szfejnek fog gondolni, és soha bele se fognak hallgatni a kedvenceidbe. A rock n roll k#rvára nem halott, de az előbb említett viselkedés miatt jó úton halad felé. A rock rajongók hatalmas része máig le van ragadva a Ramones-oknál, Nirvana-knál, Led Zeppelin-eknél, Black Sabbath-oknál, és vagy konkrétan lesz#rják az új előadókat, vagy fikázzák őket, amiért új hangzást hoznak a műfajba, vagy fikázzák őket, mert a régieket "koppintják". Ez így vakvágány, és hosszútávon csak ahhoz fog vezetni, hogy egy bizonyos irányzat teljesen megszűnik létezni, mert a rajongótábor nem hajlandó a mainstream-nél mélyebbre ásni, meg új zenét felfedezni.


Az állandó k#rvázó/p#csázó dumákkal meg különösen menjetek a f#szomba amúgy... Van egy 14 éves húgom, olyan zenéket hallgat, amiket a rádióban adnak manapság, de

1. Sok mindent elhallgat az általam kedvelt zenék közül, még az egészen elvontak közül is.

2. Rohadt messze áll a k#rva/p#csa fogalmaktól, mint ember. Egy végtelenül jóindulatú, intelligens, bő szókincsű, zseniális humorú leányzó, és ha te a zenei ízlése miatt őt is berakod a fejedben létező kis bigott besorolásba, akkor azt kell mondjam, hogy te konkrétan tettél is valamit azért, hogy negatív legyen az első benyomásom rólad, míg azokról, akik olyan zenét szeretnek, amilyet én nem, nem vonnák le ilyen messzemenő következtetéseket.


És hogy a kérdésre is válaszoljak: azért mert fülbemászó, és könnyen elérhető. Ennyi.

2017. jún. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Lazy Lover ***** válasza:
mert ez a generáció igénytelen a szemetet könnyebb eladni mint az igényes zenét! hánynom kell a mai "zenéktől"
2017. jún. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én csodálom a hugodat. Ő egy igazi gyöngyszem a társadalomban. A gond az, hogy amit látnak a videóklipben a gyerekek, azt gyakorlatba, valóságba helyezik. Manipulálja a zene, média, internet az agyat. Ahogy látom a kislany megmaradt a személyiségenél, ami igazán csodálatra méltó. Diákként en akit ismerek, akár látásbol is , mind "kur.va style" stílust vallja, mind ruházatban és személyiségben is. Természetesen vannak kivételek, ezzel egyetértek, de a többség sajnos..... Mindenesetre örülhetsz, hogy a hugod nem veszi komolyan azt a szennyet, amit ma az emberek fejébe tolnak.( Nem volt időm megfogalmazni a mondandóm, ezért elnézést is kérek, de remélem a lényeg az eljut)
2017. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!