Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Megreped a gitár ha a már...

Megreped a gitár ha a már meglévő állandó feszültséget megszüntetem azzal, hogy leveszem az összes húrt? Károsodhat a hangszer?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondja vegyem le nyugodtan a húrokat nem lesz baja a hangszernek, de valaki azt mondja ne vegyem le mindet mert feszültség alatt van a hangszer és ez a feszültség már beállt és ha hirtelen megszűnik megrepedhet a gitár.
2010. máj. 20. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Meg ne próbáld! Elsötétül az ég és bekövetkezik az apokalipszis...


Inkább nem részletezem, mit kéne tenni azzal a barommal, aki ezt bemesélte neked. De a minimum amit remélek, hogy évek óta egy húrkészleten játszik.

Amúgy nem kérdezted már ezt korábban is?

2010. máj. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát, én hallottam egy olyanról, hogy egy szólógitáron, ami amúgy floyd rose-os volt, egy srác drótvágóval vágta át egyszerre az összes húrt. Hát, ez nem tesz jót sem a nyaknak, sem a rugóknak a húrlábnál. De, ha leveszed mindet, attól nem fog megrepedni a gitár, max a nyak nem lesz egyenes amíg fel nem rakod a következő húrkészletet, mivel nincs feszítés rajta. Megrepedni nem fog:D
2010. máj. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Thurston ***** válasza:
40%
Persze, nem szabad húrokat cserélni. Ugyanazon a készleten kell játszanod egész életedben. Hacsak nem veszel másik gitárt.
2010. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Daweee000 ***** válasza:
Rövid távon semmi baja nem lesz, tehát amíg húrt cserélsz, stb, de ha napokig/hetekig/hónapokig áll húr nélkül a gitár, az gondokat okozhat a nyak egyenességében
2010. máj. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a jobbnál jobb válaszokat. Félévente cserélem de kiakarom tisztítani a gitárdobot mert poros. és ugyebár jobb ha levesszük az összes húrt. Apokalipszis még várat magára majd holnap.
2010. máj. 20. 20:57
 6/7 A kérdező kommentje:
ja de kérdeztem de a húrcserét megoldom én mindig nem kell hülynek nézni az embert. inkább tisztítani akarom a gitárdobot és azon lamentálok h levegyem e az össze húrt vagy se! lesz e baja a hangszernek hogy megszűnik a feszültség no.
2010. máj. 20. 21:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Légy erős, full garnitúra cserét azzal kezdünk, hogy lekapjuk az összes húrt.
2010. máj. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!