Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan vegyem fel a saját...

Hogyan vegyem fel a saját zenémet?

Figyelt kérdés

("Hajolj le érte")


Death metál zenét szeretnék barkácsolni, gitárom van hozzá, erősítőm van, hörögni tudok, ezek pipa. Dobot valahogy gépen tervezem megoldani (tudom, hogy nem az igazi, de mit csináljak...). Egyedül vagyok, az a helyzet.


Kérdések sorozata következik...


Nem értek nagyon a zene kreálás stúdión belüli részéhez. Nem tudom, hogy hogy megy maga a folyamat, mit vesznek fel először, hogy veszik fel.


-Milyen mikrofont vegyek?


-Gitárt mikrofonnal, vagy valami más megoldással szokás felvenni?


-Basszusgitárra mennyire ajánlott a számítógépes megoldás (nincs basszusgitárom).


-Egyéb eszközök szükségesek? Láttam már, hogy gitárhoz valami külön interface-t használtak felvételnél.


-Milyen programokra van szükségem a vágáshoz? FL Studiot ismerem csak, de tudtommal az nem kifejezetten erre a műfajra van kitalálva (bár elnézést, ha rosszul tudom)


És egyéb hasznos tanácsok is jöhetnek, régóta álmom már, hogy saját zenét valósíthassak meg. Mivel több egy emberes "bandát" is ismerek, ezért tudom, hogy nem lehetetlen a dolog. Csak a magam szórakoztatására akarom az egészet, szóval a minőség is másodlagos. Bármi ami jobb mint a telefonom mikrofonja, mondhatjuk megteszi.



2017. jún. 30. 17:33
 1/3 mbalage ***** válasza:
100%

Szerintem ma már minden lehet gépi, mert elég jól szólnak, és óriási könnyebbség a felvételkor. A legjobb dobgépeket alig lehet megkülönböztetni az élőtől, de a virtuális gitársoundok is szinte hibátlanok. Egy basszusgitár viszont azért jó lenne... A felvétel sorrendje ízlés dolga, de általában: dob, basszus, gitárok, ének.


Amire leginkább szükséged lesz, az egy jó hangkártya. Mindenképp olyat vegyél, amely gitárjelszintet is fogad, és egyúttal a mikrofont is. 20e Ft-ért már kaphatsz belépőszintűt. Vannak olyan gitár interfészek is, amelyekben minden megvan: csak bedugod a natúr gitárt, és egyből a gépre küldi a tökéletes gitársoundot (persze ezek nem olcsók).


DAW program rengeteg van, a komolyabbak igencsak drágák, de a hangkártyához általában jár valamilyen butított de használható változat a jobbfélékből. Az FL Studio is jó lehet szerintem, ha azt már megszoktad, tarts ki annál.


Dobgép is van sok (EZDrummer, Addictive Drums, az ingyenes Hydrogen, stb.), effekt plugin pedig pláne rengeteg, köztük sok jó ingyenes. Gitárra érdemes valamilyen jobbat választani (pl. Guitar Rig). Ezek kitanulása, és általában a stúdiótechnika fogja a legtöbb időt elvenni az életedből. :)

2017. júl. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi :D

Basszusgitárral nem tudok mit kezdeni, nekem nincs, ahhoz meg drága, hogy csak emiatt beszerezzek egyet, max haveromat meggyőzőm, hogy kezdjen bele... :D


FL Studiot már kitapasztaltam anno nagyjából, EZ Drummert is használtam, szóval ha ez tényleg megfelelő, akkor maradok is ennél.


Hangkártya érdekes lesz, mert notebookom van, bár pont venni akarok egy rendes pc-t :/

2017. júl. 1. 16:47
 3/3 mbalage ***** válasza:
100%
USB-s külső hangkártya ma már a divat (legalábbis belépő szinten). Laptophoz is tökéletes. :)
2017. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!