Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van itt olyan aki tud tökélete...

Van itt olyan aki tud tökéletesen gitárkottát olvasni? És ha igen, hány év alatt tanulta meg?

Figyelt kérdés
Csak érdeklődök...
2017. júl. 3. 21:14
 1/6 Mojjo ***** válasza:

Gitárkottát? Márhogy tabot? Vagy kottát? De ha kottát, akkor miért emeled ki, hogy gitárkottát? Kutyaközönséges kotta az is. Maximum annyi különlegessége van, hogy egy oktávval a hangzó magasság felett vannak jegyezve, de ennyi.


Ha valaki kiskorától kezdve hozzá van szokva a kottaolvasáshoz, akkor nem lesz baja vele egy gitárnál sem. Persze, azt meg kell tanulni, hogy a gitár nyakán hol vannak a hangok, de nem egy legyőzhetetlen feladat - meg hát temperált hangszer lévén nem is igényel olyan hűde misztikus képességeket ez :D


Ha felnőttként kell elkezdenie kottát olvasni tanulni, akkor nehezebb az ügy. Főleg, mire minden, a gyakorlatban előforduló hangnemben megtalálja a helyes hangokat.


Ha pedig gitárkotta alatt tabot értesz, az mondjuk egy délután.

2017. júl. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Természetesen magára a kottára gondoltam, tabot én már ránézésre is megtanultam olvasni...
2017. júl. 4. 12:09
 3/6 Mojjo ***** válasza:

Ez esetben erősen függ attól, hogy jelenleg mennyire tudsz kottát olvasni.


A gitárnak megvan az az előnye, hogy csupán violinkulcsban vannak lejegyezve a darabok (ismételten: egy oktávval a hangzó magasság fölött), így nem kell egyszerre több kulcsban olvasni, sőt, egyáltalán nem kell megtanulni semmi más kulcsot. Én nem hinném, hogy évek lennének, amíg valaki a nulláról megtanulja ezt. Ha abszolút semmit nem hoztál magaddal az iskolából, akkor is szerintem maximum hónapok kérdése, ha rendszeresen és kitartóan gyakorolsz. Érdemes valami olyan gitáros könyvet beszerezni, ami kottával dolgozik. És lehetőleg az abszolút alapokról indul - hiába vagy már akár bőven túl az alapokon, ha elkezdesz kottából tanulni, érdemes lehet oda visszaugrani.


Én kezdésnek ezt javaslom: [link]

2017. júl. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem is van gitáriskolás könyvem, viszont abba magáról a kottázásról nagyon nem sokat ír, csak jelzi h melyik húr hol helyezkedik el a kottán, de az úgy sz@rt se ér... igazából megvagyok én a tabulátorral is, ezt a kérdést csak úgy kérdeztem ki tud kottát is olvasni :)
2017. júl. 4. 18:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Ki tud kottát olvasni?

A zenészek.

2017. júl. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mojjo ***** válasza:

@5: azért nem kell zenésznek lenni, hogy valaki tudjon kottát olvasni :) De jó, is, hogy feljött a kérdés, mert elfelejtettem a #4-re válaszolni.


@4: de hát még mit kéne megtanítania? Vagy olyan alapoktól kellene neked valami anyag, ami megtanítja, hogy egyáltalán mik azok a bumszlik a kottában, mit jelent, ha egy bumszli tömör, mit ha lyukas, mit ha nincs zászlója, mit, ha össze vannak kötve a zászlók, mit jelentenek azok a törtszámok a violinkulcs után, mi egyáltalán az a violinkulcs és miért írkáljuk mindig a kotta elejére, mit jelent ha a kotta elején, vagy épp bumszlik előtt "b" betű, vagy kettőskereszt van, mit jelent, ha olyan kódok vannak a kottába írva, mint mf, vagy desc, mi van, ha pont van egy bumszli mögött stb stb stb? Mert ha ez a gond, és érdekel, szólj, keresek anyagot.

2017. júl. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!