Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit csinál egy zenei producer?

Mit csinál egy zenei producer?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a zenét és gondolkodok abban is, hogy mi lenne, ha zenei producer lennék. De még mindig nem tudom, hogy pontosan mit csinál, mi a feladata egy ilyen producernek. És sok minden kell megcsinálnom ahoz, hogy ilyen zenei producer legyek?
2017. júl. 5. 11:54
 1/5 A kérdező kommentje:
*mindent
2017. júl. 5. 11:55
 2/5 anonim válasza:

Én nemrég vágtam bele abba, ami a fejedben jár.


Egy producer lényegében zenét csinál.


Én eddig két fajtával találkoztam:

Akik lemezkiadókkal leszerződnek, és mindig csinálnak 1-2 zenét, albumot, lényegében nincsenek időhöz kötve.

Illetve, vannak akik filmekhez készítenek aláfestő zenét, ezt Film scoring-nak hívják.


A producerek, akik a nyilvánosságnak csinálnak zenét, általában beállnak egy műfajra, próbálják megtalálni azt a zenei énjüket, amelyet szeretik az emberek is.


Lásd Tiesto: régen trancet nyomatott, nagyon befutott vele, azonban mostanában már nem fut annyira a trance, ezért mindig olyan stílusban játszik, amit szeretnek az emberek - vagy valaki mással csinál zenét, csak hogy fenntartsa a hírnevét.


És ugye vannak a ghostproducerek, ennek nézz utána google-ön.


---


Off. Én nagyon szerencsétlen vagyok még ebben, egy minimális zenei alap nem jön rosszul az elinduláshoz, fontos hogy ne legyen hamis a zenéd (ami nekem még nem jön össze).


---


Ha el akarod kezdeni, ismerkedj meg pl. az flstudio alapjaival, nagyjából minden program amivel zenét lehet csinálni hasonló elven működik, ehhez biztosan találsz tutorialokat és jó indulási alap.


Én kb. 2-3 hónapja kezdtem a teljesen nulláról, nem tudok minden nap időt fordítani rá, ide jutottam el vele, hallgass bele: [link] (ide magamnak rakom ki a "zenéket" amiket csinálok, sok van privátban)


Amit még tudok javasolni, hogy legyen benne sikerélményed, és legyen valaki a szakmában akire felnézel, tudsz tőle tanulni, etc. Amikor hallgatod a zenét, próbáld belőle kihallani hogy hogyan csinálhatták meg, ha picit tapasztaltabb leszel már, akkor próbáld meg rekonstruálni azokat a zenéket amelyeket szereted.

2017. júl. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. júl. 7. 18:52
 4/5 Zénevű ***** válasza:
Annyit még hozzátennék a második hozzászóló tökéletes válaszához, hogy minimális, vagy inkább közepes szintű zenei alapképzettség, zenei hallás szükséges hozzá. Enélkül zenélni sem, zenei alapokat sem lehet csinálni.
2017. aug. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

2. Hozzászóló!

A linken amit mellékeltél a kommentedben nincsenek zenék :/

2018. júl. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!