Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárokat használnak a...

Milyen gitárokat használnak a metál zenéknél?

Figyelt kérdés

rotmusgitár?basszusgitár,elektromosgitár?

csak ugy kérdezem...


2010. máj. 21. 20:47
1 2
 1/15 Thurston ***** válasza:
ikszdé
2010. máj. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

csak azé kérdeztem,me alakul a banda...akarok venni 3,4 gitárt,de milyet ajánlotok?

ó,balkezest csinálnak?

2010. máj. 21. 21:03
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
alakul a banda, de még nem tudod hogy mi az a gitár?:D
2010. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Daweee000 ***** válasza:

Hehh :D

érdekes kérdés, általában van 1 basszgitár, illetve 1 vagy 2 elektromos gitár, ha 2 akkor az egyik solo a másik ritmus. De van egy érzésem hogy nincs sok tapasztalat ilyen téren, azt ne várjátok hogy először kézbe veszitek a gitárt és mehettek színpadra... évek kellenek ha minőségi zenét akartok produkálni, én bő másfél éve szóló gitározok, de még nem érzem magam színpadképesnek :D

2010. máj. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen árban gondolkodsz, de én ezeket ajánlom:


Line 6 Variax


Digitális, tehát nincs alapzaja, demo felvételt is tudsz vele csinálni, meg hát tud 28 féle jó hangzást

(mintha lenne 28db gitárod).


[link]


és elixír húrokat rá!!!


nekem Variax 500-as van, az balkezes, de olyat már csak használtan kapsz, mert azt már nem gyártják.


----------------------------------------------------


Basszusgitárban meg ilyenem van:


[link]


---------------------------------------------------

Aztán kellenek effektek nyilván.


A variax gitárhoz például vehetsz egy Pox Tx Live multieffektet, azzal akármilyen hangzást be tudsz állítani. Használtan 70ezer Ft körül van. Aztán az külső hangkártyaként is üzemel, szóval bekötöd számítógépbe, aztn veheted fel egyből a zenét. És akkor nulla alapzajod lesz. Tisztán szól, mint egy Stúdió felvétel.


http://www.youtube.com/watch?v=LgP36Tz6HcA

2010. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Pod XT LIVE effektet

akartam írni, csak nemtom mit írtam :)

2010. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

[link]

itt ennyi, de biztos találsz olcsóbbat is

2010. máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát, a line6-al meg a POD XT live-al, az a helyzet, hogy digitális a hangzásuk. Sosem lesz olyan jó és eredeti a hangzásuk, mint egy igazi gitárnak. Nem vennék olyat:D
2010. máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]


itt meg van egy ilyen, kicsit lejjebb, hogy:


ELADÓ egy Line 6 Variax 500-as gitár (koreai), tip-top állapotban, minden tartozékával együtt, a saját puhatokjában. Részletek az adokveszekben!


MSN: dr_kotasz [kukac] msn [pont] com

Tel.: (harmincas)/6365-689



(nem tudom mennyiért adja a srác, de én 110-ért vettem ilyet használtan, hibátlan állapotban, szal többet nem ér :)

2010. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
azért aranyos vagy. mit kezdesz 3-4 gitárral? főleg ha nem is tudsz játszani rajta, akkor 1 nem elég? (feltételezhető irásod alapján, hgogy nem tudsz) egy gitár bőven elég. van sima gitár amit hivnak elektromos gitárnak, mer az. ( ezt szoktá ka bandatagok között felosztani ritmus / szóló szekcióra, innen ered a 2 gitárfajta megnevezés is) illetve van még a basszusgitár is, ez külön műfaj. zenekarba van általában 1-2 "sima" egy basszeros, akik gitáron tolják.
2010. máj. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!