Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Téged mi fog meg Cseh Tamásban?

Téged mi fog meg Cseh Tamásban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok a sznob, akik puszta presztízs miatt "szeretnek" előadót, emiatt az érdekel,

hogy akik nem sznobok, mi fogja meg őket Cseh Tamás énekében, és mi fogja meg őket Cseh Tamás gitározásában?



2017. júl. 23. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Az fogott meg, hogy volt mondanivalója és saját stílusa. Egyébként technikailag gyenge gitáros volt és talán még gyengébb énekes. De ez meg kit érdekel?!
2017. júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Miféle mondanivalója volt? Köztudott, hogy Bereményi Géza írta a Cseh Tamás dalszövegeket.


És mit értesz itt stílus alatt?


Tényleg érdekel mindez.

2017. júl. 24. 16:50
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Az emberek túlnyomó többségének semmiféle érzéke nincs a zenéhez. A zenét zajnak hallják, s ezért van az, hogy a leggyakoribb válasz, amiért szeretnek egy előadót, hogy "van mondanivalója". Mert ugye a szöveget legalább értik.

Így van ez Aradszky Lászlótól Cseh Tamáson át Zárayig és Zoránig.

2017. szept. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Így van, csak engem az döbbent meg igazán, az a bökkenő, hogy viszonylag technikás zenészek nagy része is isteníti Cseh Tamást, meg egyáltalán hogy gyakorta az igénytelen és botfülű többség pusztán benyomása, szegényes zenei benyomása lapján csinálnak kultuszt valami felszínes zenészből, pl Cseh Tamásból.


Nyilván nem a személye ellen szólok, nem ismertem őt személyesen, lehet ettől még Cseh Tamás jó ember, stb.


De a dalszövegeit Bereményi írta, ráadásul a szöveg az szöveg, a zene meg zene.


Cseh Tamás nem tud gitározni, és áttételesen saját maga is bevallotta, video riportban is láttam-hallottam őt erről nyilatkozni - nem tudom szó szerint idézni, csak a lényeget:


"Ja, hogyan szerzek ")


Szóval az a szégyen, hogy zenei rendezvényeket botcsinálta zenészekről neveznek el sokszor, valamint hogy tanult, vagy minimum technikás gitárosok, billentyűsök jelentős része isteníti a Cseh Tamás-féle botcsinálta zenészeket.


Mire fel? Borzasztó ezt a tömeghatás, divatteremtés, a nagy semmire alapozva ilyen esetekben...


Értetlenül állok ez előtt. Illetve olyan vonatkozásban megértem, hogy üzletet csinálni a többség igénytelenségéből elég jól lehet sokszor.

Kb mint a lakodalmas zene "ihajj, az csudijoúúú, nyúmasd oszt a lakojddaaaamast oszt jóóóvan! :)".


Úgyhogy benyomják a lejátszóból a lakodalmast, és akár reklámértékét is felhasználják.


Sok pesti el se tudja képzelni, hogy falun sok fiatal is mulat a lakodalmas zenére , és nem jobb híján, hiszen használnak internetet, ma már hozzá lehet jutni végtelenféle zenei stílushoz, de sok falusi huszonévesnek máig a lakodalmas "zene kell"....


Meg Cseh Tamás - az ő "gitárjátéka" se ér többet...

2017. szept. 24. 17:52
 5/7 A kérdező kommentje:

Véletlen lemaradt a

Cseh Tamás riport idézete:


"Ja, hogyan szerzek zenét? Ismerem az alap akkordokat, néhány plusz akkordot is, összevissza sikálok, és kijön belőle valami, bár... nyilván nincs ebből sok variáció, ezeket az akkordmeneteket már rég kitalálták, de hát, van hangulata, meg ilyesmi..."


Énekét meg nem egyszer parodizálták, bár ok, fogjuk rá: rechitál, tehát énekbeszédet alkalmaz... Kb mint a rap-pelés. De legalább ha énekkel mutatna fel valamit...


Semmi bajom a hip-hop-pal, sőt, a break, breakbeat egyik kedvenc stílusom, csak... bár ne rap-pelnének... (A rap is, a breakbeat is a hiphop kultúra része ugyebár.)


Sőt, amondó vagyok, legalább lenne valami NAGYON, DE TÉNYLEG NAGYON JELENTŐS kisdugárzása, mondani akarása, mint pl Kurt Cobainnak volt...


Az egész Cobain-lény lázadása legalább kisugárzó volt, és nem mellesleg önmaga írt elvont, absztrakt dalszögeket (ha nem is minden számához ilyet).


De Cseh Tamásban ez sincs meg...

Máskülönben Cobain se tudott segitározni, de igazán dalt szerezni se nagyon, mert sorozatban akadtam rá a plagizálásaira, konkrét Nirvana számok riffjei, akkordmenete lopás, és hát mivel többnyire punk-rock, így nem is áll nagyon másból, a Nirvana zenéje, mint akkordmenetek, és dalszöveg.


Szeretem a Nirvana-t - Cobain kisugárzása, éneke miatt, pedig énekelni se tud, de kiadja érzelmei mélyét, ahogy ordít, ahogy a lopott akkordmenetet és pl a Pixies-féle (lopott) dinamikán át a saját érzelmeit megmutatja.

Szóval Cobainban legalább van valami "kraft", ha más nem is , ellenben Cseh Tamásban még az sincs.


De még soha senkitől ne mis hallottam logikus magyarázatot, hogy mi fogja meg Cseh Tamásban, pedig hiába érzelmeimmel hallgatom én is a zenéket, az ember -akár egy pszichológus- legalább alap szinten képes (volna) kielemezni a saját érzelmeit, pl hogy mi fogja meg egy adott zenében őt, legalábbis kis részben van rá lehetőség.


De még soha senki nem tudott normális választ adni arra, aki szereti Cseh Tamás "zenéjét", hogy mi tetszik neki benne.


Tudjátok miért? Mert sznobok, és/vagy (személytől függően) mert olyanok, mint a disznók:

amit elé tesznek bekajálja, minőségtől függetlenül. Igénytelen barmok.

Bocsánat, de ez az igazság.


(Nyilván kivétel erősíti a szabályt, létezik pár hangulatos SABLON Cseh Tamás dalaiból, de az vajmi kevés, zeneileg... Igénytelenség.)


Mondom még egyszer: Cseh Tamásnak a "zenei" megnyilvánulásáról írtam meglátást,

nem pedig a személyéről.

2017. szept. 24. 18:05
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Szerinted Cseh Tamás dalainak nincs mondanivalója? Elég szomorú ezt olvasni. Hallgattad már A jobbik részemet, A Csönded vagyokat vagy a Születtem Magyarországont? De akár mondhatnám a Hatvanas éveket is, vagy a Glong-glon- glong hej-t, amely egyben az ébresztőm is. És még nagyon sok jó dala van.

Hogy mi fog meg az éneklésében és gitározásában? Az fog meg benne, hogy pár akkorddal és Bereményi gyönyörű verseivel milyen csodákra képes, és ahogy megfigyeled, miközben játszik teljesen átéli a dalt és őszintén énekel. Nem tudott gitározni? Nem értett az összhangzattanhoz? Kit érdekel, amikor ezek nélkül is ilyen csodákra volt képes, csupán pár akkorddal? Egyébként ez a gitározás lényege. Amikor pár akkorddal és énekkel, csodás szövegekkel ki tudod fejezni magadat.

2017. szept. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem meg az a sznobság, hogy zeneelméleti szempontok alapján kedvelni vagy nem kedvelni valamit. Egy jó dalmak nincs receptje, ez benne a jó. Ha valaki bonyolultab dolgokra vágyik, akkor hallgasson Zappát, Satrianit, Vai-t, Meshhugah-t, Coltrane-t, Mingus-t, Wagnert... (ezeket is szoktam néha) Cseh Tamás pont nem az az előadó szerintem, akit ekézni kéne, hogy gagyizott, ellenben Szörényi-Bródy, Geszti, Ákos munkásságával. Ők úgy vélem többet kapáltak össze.
2017. szept. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!