Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ismertek ilyen (főleg magyar)...

Ismertek ilyen (főleg magyar) rap/hip-hop előadókat?

Figyelt kérdés

Olyanokat keresek, akiknek a szövegeik tükrözik a valóságot, és nem arról szólnak, hogy mekkora gengszter mindenki a csapatukból. Esetleg komolyabb témákat is boncolgatnak, kisebb társadalomkritika vagy lelki problémák, ilyesmikre gondolok. Magyarokból nem sok ilyet találtam, Tirpának volt egy pár közelítő száma, de olyat keresek, amiben nincs annyi káromkodás, emellett hasonló, durva hangzással rendelkeznek, nem a poposított Wellhello feelinget adják (velük sincs bajom, mielőtt valaki betámadna, csak nem az én fülemnek való :D).


Külföldiből jópárat ismerek, de azért azt is elfogadok. :D


Nem vagyok jártas a rap/hip-hop zenékben, de szeretném bővíteni a listámat, hogy minél színesebb legyen, és ne ragadjak be pár szubkulturába.



2017. júl. 28. 10:34
1 2
 11/12 anonim válasza:

Magyarból Authentic arcok (Kripton, Slimface, P's), Bfok11, Snk, Kortársakk, régi Phoenix cuccok, Mai Fiatalok (RIP king Rossi), Mrdkzh, Phlat, Pmk, Mulató Aztékok, Hrk + full PestiS rec, Delegáció, Igazgatótanács, Bunkeres arcok (bár őket tuti nehezen találod meg), Kamara, Sixfeet, Eccentrics, ASK Hazai márka, Ókori Kelet, Sivatagi Moha, NickName, Bio, Baljós, Bobafett, Bobakrome, Emcsé, Stereo Kollektiv, Ryzo, Raptorz, Inka, Zodiac, Ponza, Vanis +Crain Teljes Mekvárt Szleng széria, Idő urai, Bankos, Faktor, meg úgy Kriminal & S*10 rec cuccok általában.

Külföldiből meg végtelen hosszú listát lehetne írni, én főként a 90-es években elterjedt boombap, ill. jazzy hangzásokat élem leginkább.

Pár példa a teljesség igénye nélkül: A Tribe Called Quest, WU (ill. a Wu-tagok cuccait is érdemes nézegetni), Cypress Hill, Mad Flawa, Big L (RIP), Lord Finesse, Gangstar (RIP Guru), Group Home, OC, Pete Rock (áprilisban lesz Mo-n, yeah!) Smif-N-Wessun, Ntm, Saian Supa (francia reppek, de fless hallgatni)Masta Ace (kimondottan storitellin', one of my fav), Bahamadia, Jean Grae (főként az első, Attack of the Attacking Things albuma), T Love, J Dilla (rendkívül meghatározó producer a műfajban, RIP), The Roots, Madlib + az egész Stones Throw rec (Madlib egy másik géniusz, Dillával van is közös lemezük, Champion Sound), Nujabes (RIP), Kev Brown + az egész Low Budget crew (Kev producer ill. rapper forma, one of my fav), The Roots, Jazz Liberatorz, The Herbaliser, The Mouse Outfit, Teknical Development, Looptroop (svédek, de nagyrészt angolul tolják), Figub Brazlevic (ő is producer, boombapkirály), BlabberMouf, La Base (ők is franciák), meg mittomén... :D

Remélem elég inspirációt adtam, ha tetszik, diggelgetsz magadtól úgyis.

2019. febr. 21. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Luke Benz

Sör és fű

AKPH

Krúbi (az Ösztönlény album felér egy posztmodern verseskötettel!)

2020. ápr. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!