Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározni tanulnék. Meg lehet...

Gitározni tanulnék. Meg lehet tanulni egyedül otthon, vagy keressek tanárt?

Figyelt kérdés
Az unokatesóm tud gitározni és arra gondoltam, hogy segíthetne. Annyi baj va, hogy ő az orzság másik felén lakik. De szerintem menni fog egyedül is. Szerintetek?

2017. aug. 3. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

fater könyvből tanult meg, autodidakta módon (tanár nélkül), már majdnem 40 éves volt akkor.

Ha alapokat akarsz szerezni, akkor elég jó módszer a könyv. Ezen felül, nem tudom hallottál-e a "négy akkord" legendáról. Elárulom, igaz. Nem vagyok zenész, így megnevezni az akkordokat nem tudom hírtelen, de kb 20 perc elsajátítani magukat az akkordokat, utána meg gyakorlás kérdése, hogy mikor tudod "lenyűgözni" a környezetedet a tudásoddal. youtube a barátod, onnan szerintem pikk-pakk megtanulod.

Tehát ha megtanulod az adott négy akkordot "lefogni" a gitáron, akkor azokat "váltogatva" szinte bármelyik ismert számot el tudod játszani (nyilván nem összevissza váltogatva). A 20. század populáris zenéire 99%-ban igaz, hogy ezen akkordokból épülnek fel. Mellé énekeled, a dallam és a szöveg teljesen mindegy, passzolni fog.

2017. aug. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. aug. 3. 10:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen szintről beszélünk. Ennek függvénye az #1-es válaszának hasznossága is.
2017. aug. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Nyilván egy alap, hobbi szintre gondoltam. Youtube videókból, meg esetleg egy márkás, drága gitártól senki nem lesz rögtön virtuóz ("Egy pár jó boxkesztűvel nem szállhatsz rögtön ringbe Alival", ha ismerős az idézet)

Úgy gondolotam lejött abból amit írtam, hogy hobbi szintről beszélek.

2017. aug. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hobbiként gondoltam a gitározásra. :)
2017. aug. 3. 11:50
 6/9 Mojjo ***** válasza:

Huhh... igen hmmm... "érdekes" válaszokat kaptál eddig...


Az első hozzászóló által említett négy akkord izé úgy hülyeség, ahogy van. Felejtsd el. Bár az igaz, hogy a mai számok egy szép része (azért bőven nem 99%-a) nem áll többől négy akkordnál - de basszus, nem ugyanarról a négy akkordról van szó! Egy számot esélyes, hogy négy akkorddal el lehet játszani, de egy másikat már nem valószínű, hogy pont ugyanazzal a néggyel fogod eljátszani! Ha csak a legalapabb akkordokat tanulod meg: azaz az "egész hangokra", a C-dúr skála hangjaira, mint alaphangokra tudsz csupán dúr és moll akkordokat építeni, az már 14 akkord. Ha a kromatikus skála összes hangjára, akkor 24 akkord. És ezek még csak a sima dúr és mol akkordok, ami nem sokáig lesz elég és hol van még a milliónyi más...


Persze, lehet transzponálgatni, meg lehet "hát végülis ezzel sem hangzik szörnyen" alapon helyettesítgetni akkordokat másikakkal, de még ilyen kényszerű fércmegoldásokkal is egy-két tucat akkordot meg kell tanulni, ha meg normálisan akar játszani valaki, pláne.


Aztán: ma már tele van a net jobbnál jobb oktatóanyagokkal. Mindenre kitérő, igen alapos, remekül felépített tanfolyamokkal. Köztük sok olyannal, amit remek gitárosok állítottak össze és csinálnak. Igencsak magas szintre el lehet ezekkel jutni. Főleg ha az ember kombinálja ezeket az online tanfolyamokat, és nagy figyelmet fordít a helyes technika elsajátítására. Tényleg, nagyon magas szintekig el lehet jutni így. Az kell hozzá, hogy jól tudj angolul.

2017. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Waff ***** válasza:

Az első válaszoló nettó hülyeségeket írt, tényleg nem szabad komolyan venni. Az a "négy akkordos" baromság, esetleg a legalacsonyabb színvonalú punk zenekarnál elmenne,néhány zeneszám erejéig.


Igen, otthon is lehet tanulni, de valóban az a kérdés, hogy milyen szinten szeretnél tudni?

Én vegyítem a tanárt és az önálló tanulást.

2017. aug. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mojjo ***** válasza:
Igaza van Waffnak, a létező legjobb módszer ha tanárral és autodidakta módon otthon is tanulsz, egyszerre. Minél több helyről szeded össze a tudást, minél többféle módon, annál biztosabb, hogy nem fog semmi kimaradni és minden a helyére tud kerülni.
2017. aug. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!😄
2017. aug. 4. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!