Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hangszeren tudnék...

Milyen hangszeren tudnék megtanulni otthon a legkönnyebben játszani?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék eljárni tanárhoz, mert sem időm, sem pénzem sincs rá. Van közületek valaki, aki otthon tanult meg valamilyen hangszeren játszani? Milyen hangszert, esetleg milyen programot/videót/weboldalt ajánlanátok?

2015. aug. 25. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:

ha otthon tanulsz meg, nem tanulod meg a helyes technikát. azt ugyanis nem lehet oktatóvideókból, könyvekből megtanulni.

az oktatóvideó a haladóbbaknak van, de az alapokat tanártól kell elsajátítanod. ha ezt az időt és pénzt nem szánod rá, akkor hagyd az egészet a francba. gyakorolni sem lesz időd, úgysem.


nos, különböző hangszerekhez különböző technika is társul. általánosságban elmondható, hogy a divatos hangszereken (gitár, basszusgitár, dob, zongora) hamarabb érhetsz el sikereket, kis egyszerű dolgokat akár már a hangszer megvétele utáni második órában is lejátszhatsz. viszont komolyan játszani egy hangszeren, nos ahhoz az egész életed is kevés. ettől függetlenül nem javaslom a rézfúvósokat, mert azok az első 1-2 évben meg sem szólalnak, és még kb. 5 év, mire tisztán játszhatsz rajtuk.

2015. aug. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"első 1-2 évben meg sem szólalnak" hát ez elég durva volt azért. De valóban ne fúvós hangszeren kezdj, esetleg a furulya, ami könnyen tanulható. Igazából alapfokú zenei képzettség nélkül semmilyen hangszeren ne kezdj el próbálkozni. Lehet, hogy a gitározásba hamar belejönnél, és menne is pár egyszerűbb dolog, technika, de igen hamar véget érne a fejlődésed és megunnád az egészet.
2015. aug. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Először tanulj meg kottát olvasni! Aztán mondjuk kezd egy furulyával, aminek sok-sok ideig elemezd a fogástáblázatát... Aztán keress egyszerű kottákat és próbálkozz! ;) Gyakorolj sokat! Sosem késő megtanulni, de egyedül nyilván nehezebb. Egyedül kezdtem én is egy kis szoprán furulyával, azóta beiratkoztam zeneiskolába már harmadik éve oboázok és most kezdek majd klarinétozni is sőt városi zenekarba is járok.
2015. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sípon.
2015. szept. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
Ezt a hülyeséget. Majd én megmutatom nektek hogyan lehet tanár és kottaolvasás nélkül megtanulni mindent, mert lehet! 3-4 éve gitározok és jól játszok. Vannak dalok, amiket végig elejétől a végéig el tudok játszani. Még hogy tanár hahaha. A gitárhoz nem kell azt tanusíthatom, viszont énekléshez elengedhetetlen!
2016. júl. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!