Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek ez nagyon gáz?

Szerintetek ez nagyon gáz?

Figyelt kérdés

Fiatal lány létemre nemigen hallgatok mai zenéket,sokkal jobban kedvelem a 'régieket'. Ezalatt értem például Demjént , Bródy Jánost, Republicot ( ők az abszolút kedvenceim ) .

Néhányan már tettek rá megjegyzéseket , noha soha ,senkire nem erőltettem rá a zenéimet és hasonlók.

Valahogy soha nem éreztem magaménak például a One Direction zenéjét,vagy ilyesmiket.

Megjegyezném ,hogy ugyan Republicon nőttem fel ,koncerten is voltam ( az új felállásban is ) , soha nem lett nekem megmondva ,hogy mit szeressek. Teljesen magamtól tértem át ezekre a zenékre.

Persze hallgatok mást is ,pl. Children of Distance ,szóval teljesen nem vagyok elszigetelődve...

12/L



2017. aug. 5. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen ízlés nem gáz.

Ha nincs miatta felsőbbrendűségi komplexusod, és nem nézel le mindenkit, akik nem azt hallgatják, amit te, az a te korodban még egész tiszteletreméltó is.

2017. aug. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem , ilyenről szó sincs , felőlem mindenki azt hallgat,amit akar.
2017. aug. 6. 00:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó a zenei ízlésed,igencsak kifinomult, minőségi. Aki a zenei ízlésed miatt megítél, azzal amúgy se foglalkozz, azt ítéld meg nyugodtan te is. Kicsit korlátolva vannak felfogásban. Mert náluk az egyediség nem menő, hanem szégyen, és nem hajlandóak elfogadni, hogy a zenei ízlést nem a divatnak kéne diktálnia, meg elavultságnak, hanem egy érzés, ami belülről jön, hogy tetszik az adott zene, vagy nem. És azt nem lehet befolyásolni, inkább rossz lenne annak ellenére beállni a sorba mögéjük, hogy valami nem tetszik. Te legalább tök őszintén felvállalod, hogy mi az, amit szeretsz, és esetleg ajánlod másnak is, hogy osztozzanak veled az élménybne Szóval te nem egy ilyen "futószalagon legyártott" tömegcucc vagy, hanem van saját, egyéni ízlésed, és nem azzal foglalkozol, hogy mi most a menőnek nevezett, annak titulált, hanem ez tök jó, hogy azzal, hogy neked mi tetszik. Amit ők még nem mernek bevállalni, te már bátrabb vagy náluk. Inkább ilyen téren meg fel is nézhetnének rád, hogy te nem szólod le az ő zenéiket, mert kedves és empatikus és megértő vagy, ők pedig viszont, hát, nekik még van mit tanulniuk ilyen téren, mert ők még leszólnak miatta. De ez az ő "szegénységi bizonyítványuk", nem a tiéd. Különben is ,azt olvastam valahol , hogy ha valakinek problémája van veled, az nem a te problémád, hanem az övé. Plusz még valaki mondott ilyet is, talán Jézus volt, akitől idézte (?), na mindegy, szal, hogy "aki nincs velem, az ellenem van; aki pedig ellenem van, azt elengedem az ő útján". Valahogy így hangzott kb. Amúgy az már viszont durva lenne, és valakitől hallottam, tehát legalább egy ilyen eset már megtörtént, egy srác csak azért hallgatott bizonyos féle együttest, mert az osztályában az menő volt, egyébként nem is szerette, de ezt ő nem merte felvállalni, félt megmutatni a valódi önmagát, bekamuzta, hogy szereti azt az együttest, na és amikor ez kiderült, hogy csak azért hallgatta, nehogy kinézzék maguk közül, na azon voltak megrökönyödve, és azt tartották talán inkább "gáznak" az emberek. Amúgy ez, hogy mi a "gáz" vagy létezik-e egyáltalán ebben az értelemben ilyen, az mindenkinek a szubjektív megítélése. Hát amúgy ez, tényleg durva volt, hogy bebeszélte másoknak, hogy szereti azt az adott együttest. Szóval nem kell beállni a sorba, mások meg ne írják elő, hogy mit szeress, ne mondják meg, hogy neked mi a jó, mert magadtól jobban ki tudná szerinted? Ha valami nem tetszik, akkor nem tetszik, nem lehet semmit ráderőltetni, mindenki azt hallgasson , ami tetszik neki, és legyen vele boldog. Nyilván olyan zenét fogsz hallgatni, amit élvezel, nem ami mások kívánságainak, elvárásainak is megfelel, ezt nem lehet így megszabni szerencsére másoknak, hogy milyen legyen az ő belső zenei ízlése, ízlésvilága.
2017. aug. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
a "szegénységi biz." lehet,hogy túl keményen hangzott, nem akartam ennyire kemény lenni velük.
2017. aug. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Én a cignyzenétől kezdve a Modern Talkingon át a Beethovenig mindent meghallgatok. Na erre varrjá gombot bébibálna!
2017. aug. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Dehogy gáz. Semmilyen zene nem az, én folk zenét szoktam hallgatni, és nem érdekel mások véleménye. Volt olyan, hogy bekapcsoltam egy Omniát, és mindenki fikázta... Egy kis idő múlva elkezdték mondani, hogy "ehhez az élményhez úgy illene, kapcsold már be". :D Azóta sok ismerősöm szintén hallgatja őket.

Az a gond az emberekkel, hogy előítéletesek, ha valami nem úgy hangzik, mint egy drake/jb szám, akkor azt mondják ez undorító, de ha többször meghallgatják, rájönnek, hogy ott van (és javarészt több) bennük a művészi érték, csak éppen más stílusban.

2017. aug. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz jó zenét hallgatni. Én B.B. Kingtől Alice Cooperen át a Queenig mindent szeretek, és eszembe se jutna mást lenézni azért, mert azt hallgat, amit.
2017. aug. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
33%
Csak 12-14 éves korban szokták az ilyen típusú kérdéseket feltenni.:D
2017. aug. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz. Ezt úgy írom hogy 1950-től egészen 2017-ig bezárólag hallgatok zenéket, bár a zöme régebbi évekről van. Hozzáteszem hogy engem megszóltak érte hogy nyugger zenéket hallgatok, de nem szabad magadra venni! ;) Azt hallgass amit szeretsz. Ha nem akarsz mát nem is fogsz! ♡


13/L

2017. aug. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen ugyanez vagyok izlésileg és engem is zavart eleinte de mással nem tudtam azonosulni.Pedig 13 vagyok.De én még a rockot is szeretem.Ha szeretnél írj prívátba szívesen beszélgetek erröl
2017. okt. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!