Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen húrkészletet vegyek...

Milyen húrkészletet vegyek akusztikus gitárra?

Figyelt kérdés

Eddig a gyári húrok voltak a gitáromon, amivel nem volt semmi bajom, amíg az egyik el nem szakadt. De nem tudom, hogy ez medium vagy light vastagságú volt. Ti milyet használtok fingerstyle-ra? Ha márkát is tudnátok írni azt is megköszönném.

Az elixír húrokról jókat olvastam, de kétszer olyan drága, mint pl egy martin húrkészletet. Tényleg annyival jobb, hogy megéri ezt az árat?



2017. aug. 6. 13:46
 1/1 Mojjo ***** válasza:
Az elixír húrok bevonatosak. Nem tapad úgy meg rajtuk a kosz, a hámszövet, ilyesmi, mint a hagyomanyos húrokon, így jóval tovább megőrzik a hangjuk fényét. Egy idő után minden húr elkezd egyre élettelenebbül, tompábban szólni, de az Elixírnél ez kb háromszor több idő után következik csak be. A D'Addario EXP sorozata ilyen még. Ha így nézzük, megérik az árukat. Amúgy egy D'Addario ECP szerintem olcsóbb, mint egy Elixír és nem érzem, hogy bármiben rosszabb lenne. Én, miután kellően sokféle húrt kipróbáltam fémhúros akusztikuson, annál maradtam.
2017. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!