Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A 70-es évekbeli new age /...

A 70-es évekbeli new age / synth japán KOTO zeneszerző diszkográfiája, adatlapja? Fél órája hiába keresem.

Figyelt kérdés

A problémát az jelenti a kereséssel, hogy a KOTO szó több jelentésű, így pl egy trad.japán hangszer neve is, valamint egy (1980-ban indult) szinti-pop olasz (majd hollandá változott) pop zenekar neve is.


Azonban hiába használtam a google-ben többféle kulcsszót, nem lelem fél órája azt a Koto-t, akit én keresek. Pár éve még hallgattam youtube-on tőle zenét, és most is van tőle fent, nyilván, csakhogy ha youtube-on "koto new age" -ként keresek rá, akkor helyette koto hangszeren játszott new age stílusú zenéket dob ki...


!


Akit én keresek, (a komolyzenéket feldolgozó) Tomitával (japán szerző), és Vangelis-szel (görög szerző) annak idején együtt emlegették, de Koto (Tomita-hoz hasonlóan) japán szintetizátor zeneszerző, ma már inkább new age műfajba sorolják zenéit, keleties beütési progresszív-szintetizátor zenéket alkotott, és közismert volt a 70-es években, akárcsak Vangelis.


Minden webes találat érdekel, ami a diszkográfiáit mutatja, másodsorban pedig biográfiás, vagy egyéb oldalak is róla. Fél óra alatt egy ilyet se találtam, a fent említett azonos alakú szavak zavaró hatása miatt.


Kerestem a discog-on is, wikipedia-n is, de hiába... Egyszerűen nem értem, miért nincs fent. Wiki-n még az egyértelműsítő ANGOL oldalt is néztem, és ott sincs! Rejtély számomra...



2017. aug. 10. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
nem esetleg Kitaro-ra gondolsz?
2017. aug. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De igen! Köszi! :) Tényleg összekevertem a japán hangszerrel a japán előadót. :)
2017. aug. 11. 20:30
 3/3 knife1 válasza:

vagy tényleg a Koto-t keresed, az olasz szinti-pop bandát!

[link]

2018. jún. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!